Творці гри: Min & Elwen
Кількість гравців від 1 до 4 гравців
Тривалість партії від 30 до 120 хвилин
Вік: 12+ років
Складність : 2.8/5

В житті не повіримо, якщо хтось із вас скаже, що в дитинстві не мріяв про пригоди. Багато хто з нас виріс на різноманітній пригодницькій літературі, фантастичних розповідях і подібному, можливо, навіть грав у всілякі ігри, що переносили у далекі унікальні світи. Ну, й куди ж без фільмів, у яких завжди відбувалося багато приголомшливих подій. Вже після цих перших слів з'являється непереборне бажання зібрати все необхідне та відправитися назустріч пригодам, негайно! Звісно, це трошки важко організувати у реальному житті, адже є сім'я, робота, навчання чи ще якісь щоденні обов'язки. Та нічого страшного, адже завжди можна знайти якийсь вихід із подібної ситуації.

І наразі пропонуємо вам відчути себе Індіаною Джонсом чи Ларою Крофт у свіженькій настільній грі "Загублені руїни Арнаку". Саме на цьому безлюдному клаптику землі у вас є величезний простір для досліджень, які обов'язково приведуть до багатьох неочікуваних зустрічей і подій, подарують незабутні миті та яскраві емоції. Колись, тут була давня цивілізація, від якої залишились лише уламки та спогади… Тож чимало артефактів, різноманітних загадок і цікавих відкриттів чекають на вас у нашій новій настільній грі "Загублені руїни Арнаку". Так, ви абсолютно праві, це наша чергова локалізація, локалізація від "Lord of Boards", яку ми з радістю та особливим хвилюванням готові вам запропонувати передзамовити вже сьогодні. Як завжди, ми розкажемо побільше про цю незвичайну гру, щоби ви зрозуміли, чому, побачивши її вперше, ми закохалися і одноголосно вирішили, що в неї ми хочемо грати українською. Ми впевнені: нічого подібного раніше ви не бачили.

Настільна гра "Загублені руїни Арнака" (Lost Ruins of Arnak) - це пригодницька стратегія, у якій використовуються дві круті механіки: виставлення робітників-археологів і колодобудівництво. Такого якісного поєднання вказаних механік на такому високому рівні у настільній індустрії ще не було, тож для поціновувачів хоча б однієї з цих механік гра не просто гідна уваги, а є своєрідним must have кожної ігротеки. Також варто відмітити, що кількість доступних дій у грі буде потступово збільшуватися разом із послідовним дослідженням острова. Тож ваші можливості на початку партії та наприкінці - будуть абсолютно різними.

Відчуйте, що ви ‒ дослідники, які потрапили на безлюдний острів, де колись існувала легендарна цивілізація Арнак. Зараз від неї залишилися одні руїни і спогади... Проте, якщо добре покопатися, можна знайти чимало корисних артефактів. Правда, і зустріти охоронців цих земель чи мешканців місцевої фауни вірогідність досить висока. Як завжди, у пригодах небезпека буде чатувати на вас на кожному кроці, та будь-які жертви варті результату ваших досліджень.

Які ж приготування до гри очікують на граців? Нічого занадто складного. Розділіть усі картки на відповідні колоди: артефакти, предмети та страхи, після чого викладіть їх у спеціально відведені місця. Окрім того, на ринку повинно бути одразу декілька артефактів і предметів, співвідношення яких залежить від раунду.

Далі, час переходити на сам острів. Необхідно розмістити на ньому ідоли різних рівнів, а також викласти тайли-блокувальники, якщо вас менше чотирьох за столом. У відповідні місця викладіть тайли храмів і бонусні жетони за дослідження. Ну, і на завершення підготовки ігрового поля - створення запасів різноманітних ресурсів й інших тайлів.

Можна переходити і до особистих планшетів. Не лякайтеся, адже з ними все досить просто: візьміть 2 археолога, 4 стартові карти та дві карти страху для вашої колоди, а жетони дослідження покладіть на відповідне місце на столі. Здається, все готово для визначення першого гравця: ним стає той, хто останній потрапив у місце, де ніколи не був. Кількість стартових ресурсів залежить від черговості вашого ходу, адже справедливо, якщо останній гравець отримає якісь бонуси! Готові? Тепер можна розпочинати і саму подорож до Загублених руїн Арнаку. 

Всього у грі на вас очікує 5 раундів, протягом яких ви намагатиметесь заробити якомога більше переможних очок. У цьому вам допоможуть і потужні предмети, і могутні артефакти, і ваше вміння керувати людьми та ресурсами.

Всі учасники діятимуть по черзі, а раунд складається із п'яти етапів:

  1. Набрати зі своєї колоди картки до 5.
  2. Використати свої ходи. Тут вам доступна одна основна дія та безліч додаткових, якщо такі маєте. Про це буде детальніше далі.
  3. Спасувати, якщо дій більше немає.
  4. Підготувати наступний раунд, перемішавши використані картки та підклавши їх знизу своєї колоди. При цьому, ігрові зони поповнюються необхідними картками, а маркер першого гравця переходить до наступного учасника.
  5. Пересунути місячний посох, що відмічає поточний раунд.

 

Найбільш насиченою на події, звісно, є друга фаза, коли ви отримуєте свій хід. Вам доступні цілих 7 варіантів основних дій, але використати ви можете лише одну з них за раз. Розберемося ж по черзі, що ви можете робити.

Найперше ‒ це те, чим займаються всі археологи: звісно ж, мова йде про розкопки, на п'яти визначних місцях. Саме завдяки дослідженню подібних локацій може стати більше. Відправте туди свого підопічного, заплативши відповідну вартість переміщення зі своїх карт. До речі, це єдиний спосіб, як можна використати картку страху, інших функцій вона не має. Звісно ж, на локації, куди ви відправили свого археолога, на вас чекатиме винагорода, яку він вам і здобуде.

 

Вочевидь на незнайомому острові ви будете відкривати нові місця. Це просто необхідно, щоби досліджувати цю землю та отримувати кращі можливості. За це теж доведеться заплатити переміщенням, а також спеціальними "компасами", аби не загубитися у джунглях. Окрім того, ваше відкриття одразу дасть певні ефекти, як правило, це щось хороше, тож гра сама заохочує гравців до досліджень. До того ж, ви пробудите древнього Охоронця, який не зовсім радий буде вас бачити. Хоч він і не діятиме моментально, та нажене на вас Страху наприкінці вашого ходу.

Та, звичайно ж, є спосіб, як побороти Охоронця та уникнути карти страху. Це ще одна дія, про яку ми розкажемо. Достатньо всього лише заплатити необхідні для його подолання ресурси. Після цього вони переходять на вашу сторону, і можуть одноразово вам допомогти у вашій пригоді. І пам'ятаєте ще про ідоли, які ви знаходили протягом дослідження? Так от, окрім того, що вони дають переможні очки, їх ще можна використовувати у спеціальних ланках. Вони також даватимуть вам хороші ефекти, які допоможуть у ваших діях.

Куди ж у колодобудівельній стратегії без придбання нових карт? Прості предмети можна придбати за монетки, а от задля артефактів доведеться провести не одну експедицію… Якщо виключити ігрові терміни, то за артефакти вам доведеться заплатити жетонами дослідження ‒ компасами.

Йдемо далі ‒ розіграш карт. Деякі предмети та всі артефакти володіють діями, що займають весь хід. За артефакти доведеться ще й доплачувати, але вони точно того варті! Та й не забувайте, що будь-яку карту й досі можна використати як ресурс. Деякі карти навіть можна буде "знищити", аби отримати потужний ефект. Ви завжди самостійно оцінюєте ситуацію визначаєте, на скільки доцільно витрачати свій дорогоцінний артефакт.

Переходимо до етапу дослідження. Тут усе просто ‒ ви будете рухати свої жетончики дослідження (лупу та щоденник) на відповідному треку. Це завжди даватиме вам нагороду, а наприкінці гри - ще й переможні очки. На відміну від багатьох настолок, у цій грі рух по треку не зовсім лінійний, тож ви завжди матимете додатковий вибір. Таким чином, у вас можуть з'являтися асистенти, що допомагатимуть вам в подальшому. Їх можна ще й покращувати, аби їхні властивості ставали кориснішими.

Останній варіант дії, яку кожен із вас обов'язково використає, – це пас. Якщо ви більше не маєте варіантів основних дій, саме час сказати всім, що цього раунду ви більше нічого не зробите. Хоча ... додаткові дії вам усе ще доступні, допоки ви не передали ініціативу наступному гравцеві.

Комбінуючи усі ці дії виходячи з наявних карт, що ви дістали зі своєї колоди, ви й будете проводити свої дослідження та намагатися заробити якомога більше очок. Наприкінці партії необхідно порахувати переможні очки за все, що наведено на спеціальному планшеті. У кого їх найбільше, - той і переміг.

Ігрове поле двостороннє, але автори рекомендують на початку використовувати тільки одну частину. Правила стануть трохи складнішими, але це водночас дасть ще більше різноманіття стратегій. Так на полі з'являться символи, які дозволять вам рятувати асистентів, що допоможуть вам протягом гри, або навіть покращувати їх. У той же час є вища вірогідність піддатися страху на деяких локаціях. Ще «Загублені руїни Арнаку», як будь-яка поважна гра 2020 року, володіє сольним режимом. Якщо вам захотілося зіграти в неї самостійно, ви зможете дізнатися деталі у правилах. 


"Загублені руїни Арнаку" (Lost ruins of Arnak) ‒ це суміш багатьох дійсно якісних складових в одній настільній грі, і ця суміш - просто феєрична, повірте нам на слово. Варіативність можливих рішень у хід гравця приємно дивує і дарує оте незабутнє відчуття, коли самостійно, на свій страх і ризик кожен гравець обирає власний шлях розвитку. Спершу здається, що це справжній лабіринт, але, з часом, все стає простішим і очевиднішим. І який би шлях ви не обрали, у вас завжди є шанси набрати якнайбільше балів для перемоги. Кількість карт і жетонів дозволяє говорити про високий рівень реіграбельності, коли вам і десятка партій буде мало задля того, щоби оцінити усі її можливості, не кажучи вже про те, щоб вона набридла.

Для всіх тих сміливців, які хочуть пригод і мріють про них, настільна гра "Загублені руїни Арнаку" ‒ це ідеальний варіант здійснити подорож мрії, навіть не виходячи з дому. Запрошуємо відправитися у цю захопливу подорож разом із "Lord of Boards". Надзвичайний фентезійний світ та пригоди вже чекають саме на вас, готуйтеся до нових відкриттів, цікавих поворотів та яскравих емоцій!

А саме у цю хвилину у вас є можливість оформити попереднє замовлення, щоб особисто дослідити загублений світ Арнаку і віднайти свої скарби.

Оформлюючи попереднє замовлення у нас на сайті на майбутні локалізації, ви не лише отримуєте найкращу вартість, що фіксується за вашим замовленням незалежно від змін курсу, конкретний примірник гри першого тиражу українською, та можливість отримати гру у числі перших, головне - ви вдало інвестуєте ваші кошти у гарний настрій, задоволення, власний розвиток та розвиток культури гри у настільні ігри в Україні.

Передзамовлення гри «Загублені руїни Арнаку»
(Lost ruins of Arnak) триватиме до 28 лютого.
Ми чекаємо на гру в квітні 2021 року.

 

1800 грн

1440 грн

2 платежі по

800 грн

*Якщо ви передзамовляєте гру з оплатою двома частинами, то першу частину потрібно сплатити відразу (під час оформлення попереднього замовлення), а другу - вже перед отриманням гри.