Хтось чекав, а хтось і не знав, та нижче піде мова про добірку настільних ігор вартістю від 500 до 750 грн, яку можна використовувати на власний розсуд і смак для задоволення найрізноманітніших потреб – і для Таємного Санти, і для будь-яких подарунків: корпоративних, для друзів, колег, як знак уваги тощо. І так, не забувайте, новорічні свята, як і приємні сюрпризи, ніхто не відміняв ;)

Ми спеціально зарання підготували цілий ряд добірок настільних ігор у різних цінових діапазонах, аби кожен сюрприз був справжнім, влучним і дотепним, з радістю і у задоволення. Добірку настільних ігор вартістю до 300 гривень ви знайдете трохи раніше, а вартістю від 300 до 500 гривень – за посиланням тутечки

 

Не забувайте зберігати, ділітися з друзями і тими, кому це може бути корисним.

 

За традицією, розпочнемо з любителів організовувати шалені й незабутні вечірки, або ж гучне застілля, сміливців, які не стримують свої емоції. Їм однозначно стануть у нагоді:

- «Ти смієшся, ти п‘єш» - так би мовити «гра на випивання», всередині якої 150 карточок із завданнями;

                        

- «Градус» - ще одна застільна гра для компанії, протягом партії у яку учасники муситимуть виконувати досить відверті, а часом, і по-справжньому сміливі завдання або випивати штрафні чарки за відмову від них. 

                   

Звичайно ж, шалені емоції можуть бути й зовсім без вживання алкоголю, чого лише вартує оригінальна гра «Ширше Рота (Speak Out)», у якій використовуються стоматологічні роторозширювачі не зовсім за призначенням. Вам належить вставити один з них до рота (в комплекті їх 6 штук двох розмірів) і прочитати своїй команді за хвилину якомога більше фраз з карток так, аби вас зрозуміли.

     

А якщо ж ви не дуже бажаєте щось пхати до рота, але ж градус сміху хочеться лише підвищувати, варто спинити вибір на настільній грі «Несміяка». Це гра на витримку та самоконтроль, мета якої розсмішити противника і не засміятися самому, яка існує у двох варіаціях:

- дитяча версія, де на вас чекають 4 колоди карток (іменники, прикметники, емоції та завдання), які точно зроблять ваш вечір незабутнім,

- доросла версія, де поєднання карток з різних колод може викликати непередбачувані асоціації. Впевнені, що зможете втриматися, не розсміятися і це нескладно? А ви спробуйте!

           

Останнім часом шаленою популярністю у мережах користуються різноманітні меми. Для тих, хто розуміє суть мемів, володіє хорошим почуттям гумору, а жарти змушують рідних і друзів сміятися до упаду, у нагоді стануть наступні варіації:

- «Перша настільна мемарня»

                  

- «Мемологія»

- «Мемологія Паляниця»

                                                   

- «Бавовна Мемна Карткова Гра»

                   

Не менш цікавий варіант карткової гри, у якій гравці змагаються за те, щоб закінчити жахливий комікс. «Як це?» – спитаєте ви. А так: у грі є колода з 350 унікальних панельних карток – і це 15,4 мільйона комбінацій коміксів! Просто зазирніть у коробочку «Небезпечні жарти» (Joking Hazard, 18+)

                      

Для прихильників бородатого «Аліасу», хто полюбляє пояснювати загадані слова у різний спосіб, варто обрати «Вечорниці». Сенс цієї гри дуже простий, а «інструментарій» - трохи розширений: загадані слова потрібно показувати жестами, малювати із заплющеними очима, співати та зображати звуками, зачитувати задом наперед, говорити лише «так», «ні» і т.д.

                      


Виявляється, що дуже весело пояснювати слова-іменники за допомогою прикметників, при чому робити це - разом, однією командою, але при цьому - не розмовляючи і не підказуючи один одному. Все це можна з грою «Качконіс» та додатковими промонаборами «Рідненький» та «Молодіжний».

                    

Для тих, хто полюбляє трохи «грати» зі словами, дебатувати та має непереборну жагу до перемоги, доречною буде настільна гра «Вибори» – стратегічна карткова гра з досить цікавим оформленням. Гра, у якій гравцям належить взяти на себе роль одного з тваринячих кандидатів, якого потрібно привести до перемоги, маючи достатньо виборців. Тож потрібно буде запускати свою PR-компанію та інколи – навіть псувати репутацію опонентам, аби красти їхній електорат.

                   

Для тих, хто полюбляє азарт та перемогу, але без політики та властивих їй інтриг, пропонуємо звернути увагу на стильну та оригінальну коробочку під назвою «Салон Пана Фарта», до якого приходять пограти найвизначніші люди: Елвіс Преслі, Альберт Ейнштейн, Фріда Кало, Зігмунд Фройд, Коко де Шанель і, навіть, Мерлін Монро. У цьому Салоні вони можуть просто розважитися: зробити декілька ставок, опираючись на свою логіку, інтуїцію чи банальну удачу і капітал може як збільшитися, так і зменшитися, це вже як карта ляже. Спробуйте, ну дуже незвично і захоплююче!

                 

Тим, хто полюбляє моделювання ситуацій та мріяв створити сценарій фільму, мають стати до вподоби варіації на тему кіно:

- «B Movies. (НЕ)погане кіно (Робот-убивця)»

         

- «B Movies. (НЕ)погане кіно (Вторгнення шупалець)» 

                  

Завдяки своєму унікальному художньому стилю та геймплею усім буде весело проводити презентації та оцінювати власні найкращі сценарії фільму: тут буде все - від примарних піраній у космосі до збирачів мізків, які подорожують у часі… 

 

Якщо ж до вподоби більше фан, стьоб і трохи фентезі, а ще - можливість «поштурхатися» під час гри, візьміть «Манчкін»: спуститися у темряву підземелля, завалити там усе, що ворушиться, ошукати друзів та поцупити їхні манатки, схопити скарби й тікати щодуху… Потрібно лише валити потвор та дерибанити їхні скарби. 

                                                  

«Манчкін» - динамічна та кумедна гра, яка може легко довести гучну компанію до істерики, а допоки друзі реготатимуть, можна поцупити у них все барахло.

Варіант «Манчкін: Стімпанк» – це властиві усій серії: веселощі та надзвичайно динамічний ігровий процес, максимально тематичний, наскільки це взагалі можливо. В грі ціла купа крутих і водночас безглуздих винаходів, а також десятки креативних механічних монстрів, тож нудьгувати – точно часу не буде.

Більше до вподоби мафія? Хммм… Нам і тут є що запропонувати – змагайтеся за збір найпотужнішої банди (набори карток) і станьте найшанованішим і найпекучішим босом чилійської мафії у грі «Круті Перці». Тут вам і фарт, і стратегія, і колодобудування, і штурханина, звичайно ж, облава, всіх за грати і ще багато цікавостей та пакостей… 

             

Якщо ж більше цікавлять участь та що вже там – й сама організація різноманітних придворних інтриг у різних варіаціях та подорожуючи у часі, у нас для вас і тут є що запропонувати.

 

Для початку візьмемо стратегічну карткову гру на блеф, у якій учасники протягом шести раундів намагатимуться накопичити якомога більше жетончиків впливу. У стратегічній картковій настільній грі «Орифлама» гравці відчують на собі все те, що відбувається при розподілі влади після смерті короля. Кожна родина намагається зайняти найвигідніше місце, тож не проти використовувати для цього й найбрудніші методи: тут представлені всі види придворних інтриг, тому можна як добре зробити собі, так і серйозно вставити палиці в колеса суперників. Доведеться хитрувати, якщо хочете мати силу.

                                           

Незалежне продовження настільної карткової гри «Орифлама. Полум'я інтриг» містить нові карти персонажів та інтриг, пропонує нові механіки підкупу й підміни персонажів, а також спеціальні правила для гри удвох. Ну ви ж в курсі, влада просто так не дається! За владу часом доводиться платити.

              

Кожен правитель прагне до того, щоби його королівство було найкращим і наймогутнішим серед усіх. Кому хочеться мати слабку державу, яку спокійно можуть щемити сильніші? Міць може полягати в багатьох речах: в армії, у могутніх артефактах, у володарюванні над стихіями чи в хороших зв'язках із мудрими чарівниками. «Казкові Краї» - ще одна динамічна карткова гра, у якій вам потрібно зібрати найкращу комбінацію карт до кінця партії. 

                         

Та придворні інтриги – це не обов’язково щось таке, що відбувається на Землі. Десь у далекій-далекій галактиці також можливі усілякі змови та таємниці, від яких може залежати доля всього нашого всесвіту. Цей мерзенний гангстер Джабба Гат – професіонал у плетінні інтриг, а його палац – місце повне небезпек й обману. Якщо це ймення вам не знайоме, просто читайте наступний абзац, а от для шанувальників і фанатів саги «Зоряні війни» неймовірним подарунком стане крутяцька настільна манюня «Зоряні війни: Палац Джабби - Листи Закоханих».

                          

Гравцям, як силам повстання, потрібно потрапити до цієї непривітної локації. Завдання можуть бути різні, але основне – перехитрити та пережити інших персонажів. 

 

А як щодо фантастичних істот в казковій Даймії - світі тварин? У «Долині Крамарів» гравці перевтілюються у звіряток-торговців, які набувають нових вмінь, торгують товарами та розпоряджаються своїми запасами. Перший гравець, який заповнить свій прилавок вісьмома стосами товарів, стане переможцем змагання і почесним членом гільдії. Це є серія колодобудівельних ігор, кожен випуск містить 6 унікальних колод народів звіряток, які роблять ігровий процес різноманітним.

                        

Та повернімося на Землю, нашу рідну землю – неньку Україну. Саме про неї, на наше щастя, почало з'являтися все більше цікавих і пізнавальних настільних ігор, які будуть цікавими і дітям, і дорослим, ідеально підійдуть для сімейних вечорів. Що ж можемо запропонувати?

 

Розпочати пропонуємо із захопливої гри про українську історію, культуру та географію, яка містить 420 запитань про Україну. Безліч нових та цікавих знань можна знайти у захопливій грі «Як я цього не знав? Ukraine edition»

          

Ще один простий і цікавий спосіб дізнатися більше про історію нашої держави – це настільна гра «Хронологія: Історія України», яка допоможе знайти нові вектори длядискусій та краще зрозуміти, що очікує на Україну у майбутньому через глибокий аналіз її минулого. Перевірте себе й відгадайте, де і в якій часовій послідовності відбувається кожна з більш як 700 історичних подій.

                 

Кожна держава не може існувати сама по собі, окремо від усього світу, то ж знання й цікаві факти про кожну з країн – справжній маст хев кожної освіченої особистості, і якщо раптом у школі з географією відносини не склались, то з настілкою «Гра про країни» легко це виправити! Дізнайтесь про прапори, столиці та розташування усіх країни світу у найвеселіший спосіб.

                

Якщо хочеться доторкнутися до рідної символіки, чогось простого і зрозумілого, то шикарним подарунком стане неймовірно тактильна і красива коробочка «Сіміно». Це є покращена версія доміно, гри, яку знають, напевно, чи не у всьому світі, та багаторівневий ігровий процес і цікаві компоненти, коробка, яка одночасно виступає ігровим полем, роблять її справді унікальною. До того ж, гра має солорежим – така собі кавова медитація, що за лічені хвилини розвантажує голову від зайвих думок.

                            

Для тих, хто полюбляє більш вузьке коло спілкування, і, тим паче, настільні баталії, або ж хто в силу обставин не має можливості грати компанією, можемо запропонувати ряд дуельних варіантів.

 

«Калаха» - це досить давня абстрактна настільна гра стратегічного спрямування, де учасники намагаються отримати якомога більше кульок на свій бік. Нескладні правила, зрозумілий ігровий процес і безліч комбінацій.

               

«Вулик: Кишеньковий» оцінять прихильники шахоподібних ігор. Це швидка стратегічна гра, у якій є по 13 шестикутних жетонів на кожного гравця: одна королева (бджола), три мурахи, три коники, два павуки та два жуки, і, звісно ж, кожна фігура ходить по-різному. Щось схоже на шахи, скажете ви, і так, і ні – скажемо ми. Варто взяти й спробувати!

                    

А от для любителів «хрестиків-нуликів» відмінно підійде авторська українська гра «Туманний острів», що саме бере їх за основу та робить набагато цікавішими, адже у грі є 3 варіанти різної складності. Гравцям потрібно ретельно планувати свої кроки та використовувати особливі властивості кожного персонажа, можна будувати супер цікаві стратегії, кожного разу пробуючи нову комбінацію персонажів!

              

Для тих, хто полюбляв грати у Тетріс, пропонуємо незвичну гру, де потрібно змагатися в прозорій коробці за більшу кількість фігур свого кольору на зовнішніх гранях - «Дуель в кубі». Це така собі суміш тетрісу та 3D-шахів, і навіть якщо ви не маєте суперника ‒ це не проблема, адже гра пропонує декілька сольних завдань. 

                          

Ну і відійшовши від класичної шахоподібної тематики, а пірнувши у справжній настільний світ колодобудівних стратегій, пропонуємо спинити увагу на «космічному конструкторі», яким керуєте ви. Динаміка, тактика, стратегія і дипломатія – все зібрано у манюній коробочці радості англійською «Star Realms» (Зоряні Імперії). Чи вийде виснажити суперника, змусивши даремно вичерпати ресурси та звести його «здоров'я» на нуль? Чи все ж карти посміхнуться йому? Зіграйте, і ви вже не спинитеся!

Якщо ж ви придивляєтеся до подарунків саме для пар, в нас теж є що вам запропонувати. Тут і більш романтичні варіанти із завданнями на картках із різних категорій, як от «100 незабутніх побачень» . 

           

Є й ігри, які подарують закоханим не лише незабутні вечори, додадуть різноманітності, а й розпалять ціле полум'я почуттів і занурять в океан пристрастей і несподіваних сюрпризів – «LOVE Фанти: 69 або ігри у ліжку».

                  

Оскільки щира розмова - це ключ до усього, то можна поспілкуватися з користю – більше зануритися у стосунки, поділитися: мріями та планами, страхами, кумедними спогадами чи надіями з грою «Між нами». Ця невеличка коробочка містить 150 глибоких питань, у 6 категоріях: між нами, чесно та відверто, досвід, випадкове, а якщо, secret категорія.

                      

Є й другий варіант – лише для пари «Між Нами - про любов»

            

А якщо у закоханих є дітки, старші 6 років, то можна й поборотися за те, «Хто Вдома головний?» - гра, з якою, сміючись і відповідаючи на веселі запитання, ви більше дізнаєтесь одне про одного, створюєте нові сімейні спогади, виконуючи безглузді завдання разом. 

                    

Для любителів тістечок маємо те, що жодним чином не зашкодить фігурі, - «Пончевілля». Це сімейна гра, сіквел «Суші? Так!» (про яку ми писали у попередній добірці) з шикарним тістечковим артом, у якій зібрано майже всі різновиди пончиків. Їх так багато, що від того можна збожеволіти, а якшо точніше – спончеволіти, адже зібрати потрібно найкращу колекцію.

                 

Маємо що запропонувати й тим, хто полюбляє щось креслити, з'єднувати, працювати з блокнотом і ручкою, - це настільні ігри з досить популярною механікою roll and write.

 

- «Стежки Тукани», у якій кожен хід гравці виконують свої дії одночасно ‒ це відкриття карт, що позначають те, що потрібно намалювати на своїх особистих зображеннях території, і завдання з'єднувати поселення між собою, а також із різними визначними пам'ятками (монстрами, обелісками, древніми манускриптами).

                     

- «Залізниця Inc.», у якій потрібно з'єднати дорогами якнайбільше міст. Все просто: кидаєте кубики, і вам випадає випадковий набір залізниць, автомобільних шосе, перехресть, а також річок з озерами. Замалюйте їх на своєму планшеті так, щоб ви отримали карту доріг. Доречі, планшети мають спеціальне покриття, на якому можна малювати маркером і одразу стирати. Маємо наразі дві варіації українською:

«Залізниця Inc. Блакить»

                    

«Залізниця Inc. Багрянець», у якій є додаткові кубики - метеорити та лава.

                     

Для тих, хто більше за змагання полюбляє працювати у команді, співпрацювати, довіряти, у рівній мірі і приймати, і передавати прийняття рішень іншим, або ж бажає розвинути й відтренувати ці навички, варто запропонувати кооперативні настільні ігри. 

 

Настільна гра «Ліс: Легенда про Мантикору» цікава не лише авторським дизайном, який занурює у казковий світ стародавнього лісу і дозволяє пережити захоплюючу легенду, ставши її безпосереднім учасником. Гра має два режими:

1). кооперативний - це можливість героям виступати єдиною командою, коли вони спільно захищають місто від навали Мантикори, найкращим чином використовуючи особливості кожної раси;

2). індивідуальний - коли герої можуть битися один з одним, і переможець має право на трофеї переможеного суперника. Цілком можлива ситуація, коли "в живих залишиться тільки один", і саме він буде битися з Мантикорою.

                           

Кооперативна настільна гра «Similo» перевірить дедукцію гравців та вміння мислити логічно. На столі 12 карт, попереду 5 раундів та лише один секретний персонаж, якого потрібно відгадати. Але один з вас знає, якого персонажа шукають, і цей гравець повинен допомогти іншим знайти його. У цій ціновій категорії пропонуємо у наступних варіантах:

«Similo Fables» (англ.)

«Similo Spookies» (англ.)

                                    

Ще одна кооперативна гра, в якій ви мусите робити синхронний вибір, але вже без змоги його обговорювати – «Ансамбль», у якій перемога дістанеться тільки найзгуртованішій команді, котра подолає 9-й рівень; якщо ж це не вдасться, на всіх очікує поразка.

                      

І на останок кооперативна гра, цікавою відмінністю якої є можливість виграти неповним складом учасників. Суть гри розкривається у взаємодії гравців і прийнятті тих чи інших рішень і це дуже сильно ріднить її з іграми з прихованими ролями.

«Пекельний Острів» - встигніть залишити острів до того, як прийде ураган, або ж дасте дуба! Працюйте разом, щоб врятуватися, але, коли запасів їжі та води почне не вистачати - голосуйте за тих, хто не здужає цього випробування долі. Інтриги, погрози, шантаж, наклепи, тимчасові союзи і підлі зради - заохочуються. Дізнайтеся на що ви готові заради виживання! Так, іноді в цій грі доводиться смакувати своїх любих друзів на обід...      

                   

А якщо раптом ви так і не змогли спинити свій вибір на чомусь конкретному із поданого вище переліку, ми і тут маємо для вас універсальне рішення - просто придбайте у нас «Подарунковий сертифікат» на 500 грн або будь-яку іншу бажану суму.

Детальненько вивчайте, обирайте, готуйтеся, чекаємо на ваші замовлення.

Бережіть себе, тримаймося і підтримуймо один одного!

Все буде Україна!