“Економіка має працювати”, - чуємо ми звідусіль. Але як? Де? Яким чином? Це ж не людина, то як їй працювати? Думаю, на ці та подібні питання не кожен дорослий відповість, що вже казати про дитину. Водночас у сучасному світі без знань про попит і пропозицію, бюджет, податки, кредити не обійтись. Розповісти про все це просто, креативно, наглядно, з гумором взялися польські автори Боґусь Янішевський (текст) і Макс Скорвідер (ілюстрації).

Видання “Економіка. Те, про що тобі не розкажуть дорослі” орієнтоване перш за все на шкільну аудиторію, але автори не обмежують вік читачів, лише дають поради за віковими категоріями.

      

Зміст чітко структурований за сімома розділами: Гроші, Податки, Сімейний бюджет, Державний бюджет, Економіка, Банк, Власна справа.
Читачі дізнаються про історію грошей і нащо вони потрібні, про монети й купюри, фінансові операції й кількість банкнот.

     
 

Не оминули автори важливих питань оподаткування: навіщо вони потрібні? Що краще - чорний ринок чи податковий рай? Чому ми купуємо більше? Торкнулися теми бюджету - державного й сімейного, розглянули на прикладі формування особистого бюджету.

   
 

У книзі взагалі багато практичних пояснень і порад, на простих речах, зрозумілих кожному. Наприклад, пральна машина і чисті купюри, піца або звалище старих машин. Про що йдеться, спитаєте ви?! До чого тут прання і піца? Доведеться відкрити книжку, щоб знайти відповідь і на це питання :)
Сумувати вам точно не доведеться!

 


На Майкла Гудвіна, автора книги “Економіка: як вона працює (і не працює) в словах та малюнках” вплинула “Всесвітня історія” Ларрі Ґоніка. Роки досліджень привели його до думки, що в основі багатьох історичних процесів лежать економічні сили. Проілюстрував викладену ним історію Ден Бурр.

                           


У створенні книги автор поєднав хронологічний і коучинговий підхід. Виніс у пролог найпоширеніші запитання про економіку й дав послідовну відповідь у восьми розділах, розглянувши історію людства від давніх часів до початку ХХІ століття через призму економічних процесів і у зв'язку з політичним устроєм країн.


Що таке інфляція? Як знайти фінансування у кризові періоди? Що таке алфавітний суп і чому не спрацювала соціалістична система? Як розвивається економіка під час війни? Що продають на ринку ідей і як впливає на економіку нагрівання планети? Відповіді на ці та чимало інших питань знайде допитливий читач у цій книзі.
 

Науковий підхід, прив'язка до історичних і політичних процесів країн світу, доступна форма дозволить читачу пройти весь шлях знайомства з економікою від простого до складного.

А застосувати набуті знання можна як в реальному житті, так і в настільних іграх, - для цього підійде хоча б "НАНО Корпорація" чи “Економікус”

 

Авторка: Олена Даниліна, кандидат філологічних наук, письменниця, літературна критикиня.