Чи зіштовхувалися ви з проблемою, що майже нічого не знаєте про місто, в якому проживаєте? 

Особисто ми - так, і саме тому хочемо запропонувати усім вінничанам та гостям міста чудову настільну гру Таємнича Вінниця. Це унікальна та захоплююча настільна гра, завдяки якій в ігровій формі кожен зможе дізнатися багато цікавих фактів про Вінницю та Вінницьку область.

 

Кого ж точно зацікавить ця гра? 

1. Мешканців міста, які хочуть покращити свої знання про нього. 

2. Навчальні заклади, адже школярам та студентам набагато легше та цікавіше засвоювати інформацію в ігровій формі. 

3. Заклади харчування, кав'ярні, коворкінги та антикафе, де за філіжанкою чаю завжди хочеться дізнатися щось цікавеньке і небуденне. 

4. Кожну родину, адже настільна гра об’єднує усіх членів сім’ї, створює особливу атмосферу і навіть спонукатиме разом дослідити місто. 

5. Туристів, які приїжджають до Вінниці, адже це точно унікальний сувенір.

6. А також іноземних партнерів, друзів, колег (гра доступна двома мовами – українською та англійською) - це неймовірно цікавий, незвичний та корисний подарунок, що радуватиме і дивуватиме не один вечір.

Від бажання до ідеї, від ідеї до реалізації

Певне, найвизначнішою особливістю цієї гри є сама юна авторка - Вікторія Хлібович, яка попри безліч перепон та негараздів, купу роботи та власне перетворень і метаморфоз, які пережила її ідея, крок за кроком впевнено йшла до своєї мети. І насправді, команда нашого видавництва Lord of Boards щаслива бути дотичною не просто до створення та спільного руху нетрями просування нових українських настільних ігор, а й до зародження нової кагорти авторів майбутніх настільних шедеврів. Так-так, ми не сумніваємося, що в недалекому майбутньому буде саме так. 

І якраз для тих, хто має бажання та ідеї, але думає, що то щось неймовірно далеке та недосяжне, нижче історія однієї юної дівчини, що змогла. І шлях її лише тільки починається - попереду ще стільки міст нашої квітучої неньки України! І хтозна, як сильно авторку вабитиме ідея розширення географічних меж і кордонів ;) 

 

Як з'явилася ідея створити настільну гру?

Якось зловила себе на думці, що майже нічого не знаю про своє місто, і стало дуже соромно. І я задумалася, в якій формі мені та жителям міста було б цікаво вивчати інформацію про нього. І все сталося випадково, як завжди. Читаючи книгу, надихнулася головними героями, які створили гру про своє місто, цим вони підкреслили любов до пізнання свого міста. І мені захотілося створити також настільну гру, але вже про моє місто, адже саме це і була відповідь на моє запитання. В ігровій картковій формі працює декілька видів пам’яті: ми бачимо конкретну подію, постать чи те, що пов’язано з нею, на картинці та одночасно читаємо запитання, і, звісно ж, наочність сприяє більш зручному поясненню та засвоєнню інформації від малечі до дорослого. Читати книги виявилося корисно ще й з такою метою. Отак і почався мій настілковий шлях від ідеї до реалізації.

 

Отож, яким був цей шлях?

Спочатку тебе ідея мотивує так, що аж енергія зашкалює, ти можеш працювати, як ніколи раніше, відкриваєш у собі ті межі можливостей людини, про які навіть не здогадувався. Проте, на жаль, виявилось, це ненадовго. Ну як, - до першої серйозної проблеми, коли тобі починають задавати питання: де будеш брати кошти на реалізацію ідеї? Створити свою настільну гру це важко, чи ти впораєшся з цим? Де ти знайдеш партнерів? Все це ті моменти, коли ти зіштовхуєшся з реальністю і розумінням, що не все так просто, як було в твоїх думках, мріях і книжках.

Звісно, тебе тримають на «плаву» сім’я, близькі для тебе, друзі, які вірять в твою ідею, підтримують тебе, – я їм надзвичайно вдячна. Проте, тут допоможе тільки самодисципліна. Коли ти починаєш переборювати себе, вірити, що все вийде, і робити все можливе і неможливе, щоб це вийшло. Тоді починаються дива, ти зустрічаєшся з приємними людьми, люди бачать твій запал і допомагають тобі по мірі своїх можливостей.

Одне з головних див, які сталися, це те, що «знайшлися» кошти на реалізацію ідеї. А саме - ми виграли грант на 8 800 грн.!

Чому ми? Тому що вже на той момент знайшлися однодумці, які підтримували та надихали створювати настільну гру Таємнича Вінниця.

Коли нам сказали, що ми виграли грант, – це була величезна радість та неочікувано для нас! Адже грант писався за три дні до закінчення строків подачі. Та саме після тієї радості ми усвідомили, що зараз нам реально потрібно дуже відповідально «підходити» до цієї ідеї, адже не можна підвести організації та Благодійний фонд, які надали нам кошти.

Потім почався інший квест: пошук поліграфії, вибір дизайну, питання: на кого вона розрахована, якою інформацією наповнити гру, як її покращити тощо.

Довгий час не було результатів, постійно якісь форс-мажорні ситуації, які спочатку вибивають тебе з колії, а потім - ти вчишся оперативно на них реагувати, креативити та підходити до вирішення цієї ситуації під іншим кутом. Буває ще таке, що під самий кінець, коли ось-ось має бути результат, ти це все хочеш кинути, тому що справді важко, це правда. Проте не варто це робити, потерпіть, зачекайте ще трішки і ВСЕ ВИЙДЕ!

Що зрозуміла за ось цей час, що Проблеми – це можливість вдосконалюватися! Якщо їх не буде, то ви не зможете виходити з зони комфорту та в повній мірі розуміти свої можливості, а також не потрібно «тікати» від них, а навпаки подивитися на цю проблему та йти їй на зустріч, адже саме тоді вона вже буде тікати від тебе. І ще для себе відкрила те, що головне навіть не результат, який ти досяг, а той шлях, який ти пройшов до цього результату! Адже цей шлях зробив тебе сильнішим, познайомив з великою кількістю людей, відкривав в тобі нові можливості і що найголовніше на цьому шляху - ти долаєш свої власні страхи, які взагалі вже не здаються страхами.

І от нарешті, 9 листопада 2023 року, в туристичному хабі Visit Vinnytsia презентували настільну гру Таємнича Вінниця.

 

В чому  унікальність та особливість настільної гри Таємнича Вінниця?

По-перше, її унікальність можна помітити в деталях дизайну 19 століття. Ця гра сповнена цікавих фактів та інформації про Вінницю та Вінницьку область. Щодо достовірності та коректності інформації - можете ні краплі не сумніватися, адже питання складалися і погоджувалися з професіоналами та спеціалістами Музея Вінниці. Коробочка виконана з дерева, а дизайн передає ту саму атмосферу загадковості та таємничості, що панувала століття тому. Ефект сургучу та печатка на коробочці - це окрема окраса. Кожна коробочка закривається власноруч, і відкрити її та зірвати сургуч (один з найприємніших моментів) зможе саме той, хто придбає настільну гру, і, повірте, це окреме задоволення!

По-друге, у кожну коробочку вкладено частинку душі та безмежна любов, адже ця гра робилася саме задля блага інших, з метою популяризації історії рідного міста і не лише по Україні, а також по всьому світі. Для цього ми переклали гру ще й англійською, адже якщо ми не будемо знати та цікавитися минулим, то не зможемо побудувати чудове та достойне майбутнє. Саму її атмосферність ви зможете відчути, коли відкриєте її вдома, та хоча б один раз зіграєте в неї. Вона переключить вас від рутинних справ, збере сім’ю, друзів, знайомих разом за одним столом. Ви будете в ігровій  формі пізнавати цікаву інформацію про місто та отримувати естетичне задоволення від дизайну карток, а побачивши місця, осіб чи предметів, які стосуються певної історичної події, цілковито й повністю зануритеся у минуле.

 

Таємнича Вінниця складається з 40 двосторонніх карток і двох збірок (з правилами і відповідями, а також книжечка з QR-кодами), що вміщуються у невеличку дерев’яну коробку. Гра розрахована на 2-4 гравці і на 10-15 хвилин.

Усі картки розділені на чотири категорії: «Відомі люди», «Визначні місця», «Історія міста», «Вінничина».

 

Гра пропонує на вибір два варіанти:

1. Таймлайн (складати події у хронологічні послідовності), наприклад:

Коли у Вінниці був облаштованний телефонний зв'язок?

В якому році відбулося відкриття фонтану «РОШЕН»?

В якому році забальзамували тіло Миколи Пирогова?

2.  Вікторина (коли потрібно обрати правильний варіант відповіді з трьох запропонованих), наприклад:

Де були знайдені найдавніші сліди людини у Вінниці?

Яким маршрутом їздив перший вінницький трамвай?

Яку назву мала ставка Адольфа Гітлера, що знаходилася у Стрижавці?

Який варіант обрати цього вечору - вибір завжди за вами!

 

Ну і звісно ж, хочеться поділитися з вами надзвичайно приємною новиною: гру вже запатентовано! 

 

Та ми не зупиняємося на досягнутому!

І вже активно працюємо над настільними іграми про інші міста України, адже знати інформацію про своє місто - це обов'язок кожного громадянина та свідомої особистості! Тож якщо маєте пропозиції або ж запит - будь ласка, звертайтеся, разом ми зможемо втілити будь-які ідеї в життя.

 

Автор гри та допису: Вікторія Хлібович, студентка Вінницького кооперативного інституту.