ЧАСТИНА 1

Історію можна вивчати у різний спосіб. Запам’ятовувати  дати за підручником, спостерігати за подіями на власні очі, дивитися біографічні фільми про визначних осіб… А можна ще за допомогою коміксів! Не вірите? Тисяча моцарел! Я вам не брешу! А щоб пересвідчитись - нумо знайомитись із всесвітньо відомим коміксом про Джеронімо Стілтона. 

Джеронімо - редактор газети «Гризун» і сам, як ви здогадалися, теж належить до цього різновиду тварин. На Мишачому острові всі його знають і поважають, і полюбляють історії, які Джеронімо розповідає на дозвіллі. Бо це не просто історії, а події, в яких він особисто брав участь. 

Так, в коміксі «Перша миша на Місяці» Джеронімо опиняється в космічному центрі, що готується до польоту на Місяць. Джеронімо проходить тренувальний тест і летить разом із астронавтами. Читачі не просто спостерігають за подіями, а й дізнаються історичні факти про першу висадку на Місяць, про саму планету тощо. 

 

Комікс «Світло, камера, Стілтон!» перенесе вас у Францію 1896 року, в часи, коли брати Люм‘єр влаштували перший кінопоказ. Але все було б надто просто, якби Джеронімо міг спокійно насолодитися подією й потім розповісти про неї своїм друзям. Показ під загрозою, адже коти-пірати теж скористалися машиною часу й прагнуть заволодіти винаходом. Спостерігаючи за пригодами котів та мишей, читачі дізнаються про те, як влаштований грейферний механізм проєктора і чому кінематограф спричинив революцію. 

ХІХ століття - це не найвіддаленіша у часі подорож відчайдушного шукача пригод Джеронімо Стілтона. У історію знов втрутилися коти-пірати, й наш відчайдух відправляється у Плейстоцен, коли почався льодовиковий період. У коміксі «Льодовиковий період» Джеронімо матиме справу не лише з котами-піратами, а й з неандертальцями й мамонтом, а читачі дізнаються про особливості цього періоду й про побут первісних людей. 

  

У наступній книзі невтомний шукач пригод відправляється «Слідами Марко Поло». Цього разу коти-пірати вирушили в Китай, щоб нашкодити великому мандрівнику, й Джеронімо з друзями відправляється за ними на Супермишині, щоб врятувати історію й познайомити читачів із Великою китайською стіною, імператорським палацом та іншими цікавими історичними фактами.

Олімпійські ігри мають довгу історію. Сьогодні - це найвідоміші спортивні змагання, отримати медаль на них - вершина кар‘єри кожного спортсмена. Як це відбувалося, що передувало сучасному успіху - дізнайтесь за допомогою Джеронімо Стілтона! Комікс «Врятувати Олімпійські ігри» занурить вас в ХІХ століття, у вечір напередодні перших Олімпійських ігор сучасності. Щоб врятувати історію Джеронімо навіть доведеться взяти участь у змаганнях! Але чого не зробиш заради справедливості!

 

Історія людства разом із Джеронімо Стілтоном – це весело й цікаво, нудьгувати вам точно не доведеться! Ви й не помітите, як дізнаєтесь чимало нових фактів і прізвищ, подій і учасників, як залізете в Гугл шукати додаткову інформацію – а отже навчатиметесь невимушено й оригінально.

 

ЧАСТИНА 2

 

Наука вже давно перестала бути чимось нудним і нецікавим. Сучасні засоби візуалізації й моделювання зацікавлять навіть найнемотивованішу людину, що вже казати про школярів, які не звикли сприймати інформацію без картинок.

А якщо до навчання залучити комікси, то успіх гарантовано!

 

І тут у пригоді стане серія «Наука в коміксах»  від видавництва «Рідна мова». Серія охоплює 5 томів всесвітньої історії, математику (книга навіть називається весело – «Матан») й алгебру, автором яких є Ларрі Ґонік, а також - фізику, хімію й біологію, в співавторстві з іншими вченими. Цей талановитий гарвардський математик захоплюється малюванням і популяризує науку нестандартним шляхом – у вигляді коміксів, з оригінальним гумором.

Ларрі Ґонік - кращі книги в книжковому онлайн-магазині

Складна історія нашої планети довжиною в три мільярди років помістилася завдяки таланту автора в 5 томів кумедних малюнків.

 

Ларрі Ґонік починає від джерел – від зародження Всесвіту й великого вибуху до походів Олександра Македонського простежує шлях розвитку людства у першому томі. 

 

Другий том занурить читача у часи розквіту Китаю, релігійні питання, занепад Римської імперії. При цьому ви дізнаєтесь не тільки загальновідомі факти, а й познайомитесь із філософами того часу, почуєте з перших уст їх притчі, як-от, скажімо, міркування Чжуан-изи про сутність речей, про видиме й справжнє, або дізнаєтесь про загадкові пунічні звичаї часів занепаду Карфагена. 

     Немає опису.     

Третій том починається з виклику читачам, що вже звикли до авторської манери й закохалися в історію в коміксах – Ларрі  Ґонік відмовляється від малюнків! Адже планує розповісти про релігію, по конфлікт між християнами й юдеями і не знає, як зобразити безтілесного Бога. Автор проводить читача через континенти й моря, розповідаючи про зародження ісламу, формування великих китайських династій, Хрестові походи, про Візантійську імперію й Ренесанс у Європі, охоплюючи часовий проміжок від 395 року до 1492.

     

Четвертий том «Всесвітньої історії» перенесе вас у Новий світ, в часи, коли Колумб відкрив Америку. Щоправда, автор на початку історії з певною долею іронії говорить про те, що Америка жила й розвивалася задовго до того, як про це дізналися європейці.

Немає опису.

Автор майстерно знайомить читача з життям корінних народів, запросивши, наприклад, у місто Чолула і познайомивши з тамтешніми чарівниками. З Америки перенесемося на «іншу сторону історії» – в Азію, і познайомимось із мусульманами, а заодно дізнаємось про те, як у ті часи моряки прокладали собі шлях, вимірюючи широту й довготу. Виклад історії автор доводить до 17 століття, розповідає про суперництво Франції й Британії в Північній Америці й перспективи Нового і Старого світу після Американської революції.

 

Від Бастилії до Багдада пройде читач разом із героями п’ятого тому серії, познайомиться із життям в епоху Просвітництва, дізнається про революції й світові війни, колоніалізм, науково-технічну революцію та скасування рабства. Крапку в своїй історії Ларрі ставить на 2003 році, коли почалася війна з Іраком.

Насамкінець автор підбиває підсумки й розмірковує про те, чому він не приділив достатньо уваги, про що ще міг написати, а також дає величезний список книг і сайтів, де можна про все це та багато іншого прочитати...

     Немає опису.

 

Вивчати історію по книгам Ларрі Ґоника надзвичайно захоплююче і корисно.

Жартівливий стиль викладу ажніяк не применшує серйозність тем і глибину опрацювання інформації, тож комікси сміливо можна використовувати як додаткові матеріали в школі.

 

Авторка: Олена Даниліна, кандидат філологічних наук, письменниця, літературна критикиня