Багато хто з нас в дитинстві любив малювати. Комусь вдавалося краще, комусь гірше – та хто тым тоды переймався? З віком починаєш соромитись своїх художніх умінь. Або ж навпаки розумієш, що вони неперевершені. Хай там що, а тримати рівно олівець та нашкрябати декілька хоч і кривуватих ліній може кожен. І з цього краще посміятися, аніж ніяково відводити погляд.

Тож перетворімо сеанс малювання різних предметів та істот на справжню розвагу! Вам навіть старатися не треба – за вас це вже зробив відомий автор настільних ігор Владя Хватіль, створивши проєкт "Піктоманія". Все необхідне вам дадуть. Ваша ж задача – малювати самому та спостерігати за творчістю опонентів, щоби швидше за всіх вгадувати, що ж там зображено.

Тут необов’язково бути художником

"Піктоманія" – це нова локалізація від нашої компанії Lord of Boards. У цій творчій настільній грі для компаній гравцям належить проявити свою внутрішню натуру художника. І нікого не хвилюватиме, що ви не тримали олівців у руках багато років – це не завадить вам намалювати щось схоже на тарілку чи кентавра. Головне – старатися, а там уже ваші друзі матимуть можливість знайти щось спільне.

Цей чоловік знається на розвагах для компаній

Владя Хватіль – доволі популярне ім’я в настільних колах. Його проєкти вважаються одними з найкращих у настолках й відеоіграх та відомі по всьому світу. 

Народився чех у далекому 1971 році. Уже в 1997 році він випустив перший настільний проєкт під назвою Arena: Morituri te salutant, який не став мегауспішним. У 2006 році світ побачив справжній шедевр – глобальну стратегію "Крізь віки. Тотальний успіх", який із перевиданням 2015 року тільки помножився в рази й увійшов в топ-100 ігр за версією сайту Boardgamegeek.

Варті уваги й купа інших проєктів Владя Хватіля: "Космічні далекобійники", "Космічна тривога", "Маг-Лицар", серія "Кодові імена" й інші. Впевнені, ви зустріли в цьому переліку знайомі назви! Так цей автор і здобув собі ім’я, яке дозволяє з нетерпінням чекати на кожну його нову гру. Стиль його ігордоволі впізнаваний: нестандартна подача правил із гумором і цікавою структурою. А успішних проєктів сьогодні в рази більше за провали.

До малювання завжди ретельно готуються, але не в цьому випадку

"Піктоманія" – це настільна гра для великих компаній і вечірок, тож підготовка та самі правила тут максимально прості. Потрібно чимшвидше почати грати, а не розкладати на столі гору ігрових компонентів!

Отож, спочатку оберіть свій колір. Щойно зробите цей вагомий крок, візьміть усі відповідні компоненти: олівець, жетони переможних балів і карти здогадок. Отримайте листок для малювання, який потрібно скласти вдвоє – так ви матимете чотири сторінки для чотирьох ігрових раундів відповідно. Розмістіть у зручному місті підставку, де стоятимуть протягом гри картки завдань. Зверніть увагу, що для початку партії вам знадобляться лише зелені карти, а потім і жовті. Будуть ще й чорні жетони переможних балів, які кладуться в центр столу біля підставки.

Зараз стільки всього намалюємо!

Перед стартом першого раунду необхідно роздати всім учасникам по 2 чорні картки – одну з числом, іншу з буквою. Вони й визначать ваше завдання. Усі слова на картці об’єднані однією темою, тож можуть виникнути складнощі з упізнаванням малюнку – один об’єкт може бути надзвичайно схожий на інший із того самого завдання.

Якщо все готово до малювання, то вам більше немає чого чекати. Порядку ходів не існує, адже всі діють одночасно. Тепер точно не час соромитися своїх художніх здібностей, адже потрібно якомога швидше зобразити на листочку те, що від вас просить гра.

Щойно ви завершите свій шедевр, розверніть його до інших гравців. Тепер, не чекаючи опонентів, ви можете швиденько спробувати вгадати, що ж вони малюють. Діяти необхідно швидко, хоч тут й існують ризики помилитись. Для цього необхідно викласти перед учасником одну зі своїх карток для вгадування. Не є обов’язковою спроба вгадати малюнки всіх. Як тільки ви завершите цей сеанс екстрасенсорики, візьміть собі чорний жетон на ваш вибір. Раунд завершиться, коли останній гравець забере останній із них.

Тепер найцікавіше – правильні відповіді та підрахунок очок. Зараз ви й дізнаєтесь, що ж насправді малювали ваші друзі. Вдалі здогадки нагороджуються жетонами переможних балів відповідного гравця, а от помилка залишиться без нічого. Після цього варто підрахувати бали – кожен отриманий жетон вам їх дає, а от якщо щось лишилось, доведеться віднімати. Таке можливо, коли ваш малюнок не вдалося розпізнати всім учасникам. Найгірша ситуація, коли ніхто не зрозумів ваш шедевр…

Є ще й додаткове правило  підрахунку балів. Той із вас, хто здійснить найбільше помилок, стає чорною вівцею. Отриманий вами чорний жетон відніме бали, чого вам би точно не хотілося. Якщо за цю посаду йде боротьба та між учасниками є нічия в кількості промахів, ніхто не стає вівцею. Якщо ж ваш малюнок лишився невпізнаваним, то чорний жетон просто повертається до центру столу.

Ці малюнки потрібно зберегти на пам’ять

"Піктоманія" – це ще один наш проєкт, яким можна пишатися. Гра всесвітньо відомого автора, що подарував купу крутих настілок усьому світу, тепер ще й українською мовою. І це дійсно приємно, коли ви дивитесь на слова і бачите рідні літери та лексику. Хочеться, аби подібних проєктів ставало все більше та більше!

А це вже залежить від фанатів настільних ігор по всій Україні. Саме ви підтримуєте появу на українському ринку подібних продуктів. Якби не ви, то наш ринок мав би набагато менше варіативності – а тому й дозвілля було би нуднішим. Та якісних локалізацій щодня стає більше. Ваші Lord of Boards і не думають зупинятися, тож чекайте нових анонсів!