Просто про складне - так одним реченням можна охарактеризувати всі книги Ларрі Ґоніка.

Такою є і «Матан» - уже сама назва налаштовує на позитив і легкість, хоча предмет розгляду таким простим зовсім не є. 

Матаналіз - від цієї назви холодіє кров і терпнуть руки в багатьох студентів, але ж без нього нікуди! Матаналіз - це потужний інструмент для фізики й техніки, економіки й бізнесу, у фінансах і медицині, статистиці, демографії та для багатьох інших галузей. 

На потрібний лад налаштовує вже зміст книги, в якому є розділ -1, 0, 1… Початкові умови вам пояснить кумедний Вчений, якій далі поведе вас лабіринтами функцій та інтегралів. 

Не обійшлося тут без історичних екскурсів, теорем, їх авторів, графіків, формул, рівнянь…

Але є й кумедні герої й дотепні жарти, які не дадуть вам нудьгувати. 

Є й чимало задач із розв'язанням і без, традиційно в кінці накреслені перспективи й можливості.

 

Ще одна книга серії «Наука в коміксах» присвячена універсальній мові - математиці

Зокрема автор у притаманній йому легкій іронічній манері знайомить читачів із предметом вивчення алгебри, з основними математичними діями (додавання, віднімання, множення, ділення), квадратні корені, рівняння, дії зі степенями та багато чого іншого. 

Усе це супроводжується практичними поясненнями теорії буквально «на пальцях», тобто в малюнках, прикладах, задачах і їх розв'язаннях, з виведенням законів і розкриттям секретів прихованих істин. Автор ніколи не залишає дослідників сам на сам із знаннями, окреслює подальші напрямки досліджень і застосування знань на практиці, а також дає відповіді до деяких задач.

             

 

Співавтором Ларрі Ґоніка в написанні книги «Фізика» є Арт Гафман, викладач фізики й астрономії, науковець, людина, яка любить не тільки проводити дослідження, а й демонструвати їх. Книга у цікавій наглядній формі знайомить читачів із основними фізичними законами і явищами. 

У першій частині ви познайомитесь із механікою: що таке рух, імпульс, енергія, сила… Дізнаєтесь про основні закони механіки та їх творців. Традиційно, все це з поясненнями у малюнках, схемах, простих прикладах із життя, формулах і дотепно й необтяжливо.

Друга частина відкриє завісу таємничості з електрики й магнетизму. Читач дізнається про заряд й електричне поле, електричний струм та послідовне й паралельне з'єднання, закон електромагнітної індукції, теорію відносності, індуктивність та багато іншого.

Наприклад, чи знаєте ви про властивості конденсатора? Зокрема, про те, як його можна використовувати в сучасній електроніці? Ні? Тоді вам однозначно треба прочитати «Фізику» Ґоніка й Гафмана!

Насамкінець ви отримаєте пояснення кількох основних понять квантової електродинаміки й зрозумієте, що процес пізнання фізичних законів - нескінченний.

 

Науці про таємне, невидиме й приховане присвячена ще одна книга серії «Наука в коміксах» - «Хімія» - написана Ларрі Ґоніком у співавторстві з Крейгом Кріддлом. 

Протягом 12 розділів автори послідовно знайомлять читача з прихованими властивостями речовин, хімічними сполуками, розчинами, кислотами, реакціями… Теорія нерозривна з практикою й історією людства - адже цивілізація багато в чому завдячує саме хімії! Перероблення й зберігання харчових продуктів, виготовлення будівельних матеріалів, перегонка нафти, синтезування ліків… Усіх здобутків цивілізації завдяки знанням із цієї науки годі й перелічити!

Також автори дають безліч практичних порад і розвінчують деякі міфи, дають формули й приклади обчислень, розтлумачують на пальцях принцип побудови періодичної системи. 

Доречі, закріпити отримані знання з побудови періодичної системи та властивостей хімічних елементів ідеально допоможе чудова сімейна гра «Periodic: Гра елементів» Джона Дж.Ков’ю і Пола Саломона. Ця настільна гра ще раз доводить просту істину: наука може й повинна бути максимально доступною, а вивчати хімічну таблицю так легко ще ніколи не було!

  

Звісно, обсягу однієї книги для викладу всього матеріалу недостатньо, тож автори роблять містки наперед - окреслюють напрямки розвитку й досліджень у галузі хімічної термодинаміки й біохімії. 

 

Трохи зрозумілішою, на перший погляд, у цій науковій компанії виглядає біологія - ну що б там, здавалося, складного? Рослини, тварини, листочки, роги й ратиці… Та все не так просто, коли в діло вступає, скажімо, анатомія чи генетика. Втім, навіть такі складні речі може просто й з гумором пояснити Ларрі Ґонік. Книга «Біологія» серії «Наука в коміксах» теж написана у співавторстві - на цей раз із професором біології Дейвом Весснером. 

У книзі ви дізнаєтесь про клітини й принципи розмноження, про еволюцію, екосистеми, генетику, про хаос і порядок. Шляхом із середини назовні читач пройде разом із головним героєм - Професором, зазирне в клітину, молекули, геном, ген, увійде у відкритий космос і погляне на екосистему зовні. Автори традиційно іронізують - протягом читання ви зустрінете мавп і священників, первісних людей і мешканців океану, дізнаєтесь про дослідницький шлях відомих науковців і прийдете власних висновків. Легко, невимушено, цікаво, корисно, практично.

 

Закріпити отримані знання й продовжити дізнаватися щось новеньке можна в ігровій формі - для цього в пригоді вам стануть настільні ігри «Крила»різні види гри «Еволюція» з численними доповненнями.

    

 

Книги серії «Наука в коміксах» стане корисною для тих, кого саме слово «наука» примушує тремтіти, хто вважає, що хімія, фізика, біологія, математика - це десь там у підручниках, а не в реальному житті, хто хоче дізнатися дещо більше, ніж в шкільному курсі, й зрозуміти саму суть.

І все це в легкій, невимушеній, ілюстративній, іронічній формі.

 

Тож не роздумуйте, просто беріть у руки комікс і навч ... НАСОЛОДЖУЙТЕСЯ!

 

Авторка: Олена Даниліна, кандидат філологічних наук, письменниця, літературна критикиня