ПРО ЖИВЕ

Біологія - одна з найцікавіших наук, адже досліджує людину і живий світ навколо неї, усі ці рослини, тварини, листочки, роги й ратиці… Та все не так просто, як може видатися на перший погляд, особливо, коли в діло вступає, скажімо, анатомія чи генетика. Втім, навіть такі складні речі може просто й з гумором пояснити Ларрі Ґонік. Книга «Біологія» серії «Наука в коміксах» написана у співавторстві з професором біології Дейвом Весснером. 

    

У книзі ви дізнаєтесь про клітини й принципи розмноження, про еволюцію, екосистеми, генетику, про хаос і порядок. Шляхом із середини назовні читач пройде разом із головним героєм - Професором, зазирне в клітину, молекули, геном, ген, увійде у відкритий космос і погляне на екосистему зовні. Автори традиційно іронізують - протягом читання ви зустрінете мавп і священників, первісних людей і мешканців океану, дізнаєтесь про дослідницький шлях відомих науковців і дійдете власних висновків. Легко, невимушено, цікаво, корисно, практично.

    

Для молодших дослідників навколишнього світу, а саме тварин, цікавими стануть дві книги серії “Наука в коміксах” - “Коти. Природа і спілкування” і “Собаки. Від хижака до захисника” Енді Гірша.

Котики живуть поруч із людьми тисячі років. Сьогодні ці тварини надзвичайно популярні, про них складають казки й легенди, вони є героями мемів і милих малюнків, навіть сторінки в Інстаграм коти мають! Але попри тривалу історію й популярність ми насправді знаємо про них небагато. Допомогти заповнити прогалини й покликана ця книжка - яскрава, дотепна, з гумором, базується на власному досвіді й дослідженнях науковця.

     

Ви дізнаєтесь, наскільки для котів важливе полювання, для чого вони мітять територію й чому не  хочуть ходити в спеціальний туалет, завдяки чому вони можуть пити з миски, а ви ні й багато-багато іншого.

Як у справжньому науковому виданні в кінці є словник основних термінів і список літератури, якщо ви хочете заглибитись в тему.

Собаки теж досить довго живуть поруч із людиною, настільки, що стали справжніми друзями. Та для цього їм довелося пройти довгий шлях від хижака до захисника. Провідником на цьому шляху в книзі стане кумедний песик Рекс.

Ви дізнаєтесь про різні породи собак, про те, як влаштований їхній організм, чому саме собаки полетіли в космос, коли треба брати в родину собаку, щоб він став справжнім другом, чого хочуть собаки й чи справді вовки - їхні далекі предки, та багато-багато іншого.

Видання завершується невеличким словничком використаних термінів і великим списком додаткових джерел для занурення в тему. 

                

Історія про найменше живе для найменших - це кумедна книга "Хто живе в тобі: історії про мікробів, для яких ти рідний дім" (текст Клер Імер, ілюстрації Марі-Ев Трамбле)

Хто для кожної людини найважливіший? Звісно, вона сама! Тож дізнатися щось цікаве про себе не зайве! Як вам те, що насправді ви ніколи не буваєте наодинці? Навіть коли навколо ні душі. Як це? - спитаєте ви. А так, що кожен із нас завжди перебуває в компанії мікробів, корисних і не дуже. Про те, що хто такі мікроби, хто з них корисний, а хто ні, як подружитися з корисними і як позбавитися шкідливих, а також про те, що таке мікробіом, маленькі читачі зможуть дізнатися з цієї дотепної і яскравої книги.

     

Якщо до наукових знань хочеться залучити най-найменших з категорії 3+ - вам у пригоді стане книга “Вавка Боб” Сандри Дюме. 

Це історія олюднення проблем і перемоги над побутовими капостями, що часто спіткають трьохліток і не тільки. Головний герой - Вавка Боб - вирішує потоваришувати з хлопчиськом, щоб полегшити його страждання від капосної пригоди й принагідно розповісти про те, що з ним відбувається.

 

Закріпити отримані знання з біології в серії “Наука в коміксах” можна в ігровій формі - для цього в пригоді вам стануть «Крила» або «Еволюція» з численними доповненнями.

     

Тож не роздумуйте, просто беріть у руки комікс і навч ... НАСОЛОДЖУЙТЕСЯ!

Авторка: Олена Даниліна, кандидат філологічних наук, письменниця, літературна критикиня