Теплі й лагідні обійми мами, сильні й влучні слова підтримки батька… Наскільки стали важливими ці миті поряд із рідними, особливо зараз, і який же бажаний той момент, коли заходиш у батьківську хату і одразу перезавантажуєшся. Круто спостерігати, як батьки вже вміють самостійно робити скріншоти і відправляють вітальну листівку не лише у Вайбері, а вже можуть надіслати у Телеграм, й на додачу - ще фото своїх важливих досягнень. Чим старшим стаєш, тим більше розумієш і цінуєш, починаєш сумувати і часом так хочеться на хвильку-другу втекти від буденності в обійми до батьків.

Кожна родина має свої традиції на свята: є ті, що корінням сягають сивої давнини і пройшли випробовування не одним поколінням, а є й щось більш сучасне. Часи стрімко змінюються і тепер опісля застілля вже немає посиденьок з байками та співами, а батьки починають невпевнено пропонувати «Хай йому грець, неси оті свої настілочки!» І от тут важливо не розгубитися і не починати знайомство батьків зі своїм обожнюваним гобі з улюбленого Брасу або Немезиди, аби не налякати, краще - запропонувати щось нескладне і зрозуміле, веселе і цікаве для всіх.

Аби полегшити ваше завдання і у вас лишилось більше часу на підготовку до свята, вибір подарунків чи інших приємностей, ми підготували добірку нескладних настілочок, які ну просто ідеально підійдуть для незабутнього сімейного вечору у родинному колі. Настілочки, в які цікаво буде грати і бабусі, яка до того вже була одним оком у телевізорі, і батькам, які гортали стрічки Фейсбуку, і навіть маленьким поціновувачам.

Розпочнемо наш перелік з ігор на пояснення слів – словесні асоціації, класична класика, так би мовити. І ні, тут ми поговоримо не про старий добрий Аліас, ми підготували для вас дещо свіжіше й цікавіше, готові?


Солов’їна оказія - гра, у якій скоріш за все виграє бабуся, адже потрібно буде пояснювати не що інше, як діалектизми. Та не переживайте, після партії (чи й під час) ви зможете відсканувати QR-код позаду кожної картки, аби дізнатись значення слова, і вже наступного разу точно не проґавити свій шанс! От вам історія і прогрес в одній коробочці!

Кажете, занадто легко? Можемо трохи ускладнити завдання з примірником Гра слів, де будуть не лише діалектизми, а й неологізми, фразеологізми, й просто різні слова солов’їною.

А як щодо пояснення іменника за допомогою прикметника? Настільна гра Качконіс пропонує плідно попрацювати усім гуртом. От як пояснити слово «олівець», коли у руці лише прикметники «духмяний» та «жвавий» спитаєте ви, хммм, а відповідь… краще дізнаєтесь вже під час гри.

Якщо з грою Качконіс дві команди працювали разом над спільною метою – віднайти загаданий іменник, то з іграми серії Кодові імена дві команди змагатимуться між собою, намагаючись відгадати якомога більше слів, які пояснюватимуть їм капітани за допомогою асоціацій. Та варто бути дуууже уважними, аби випадково не відгадати слово команди-суперника, чи ще гірше - заборонене слово.
Звісно, закодовані слова можна відгадувати і як справжні шпіони-дешифрувальники (особливо сподобається тим, хто був чи є пов’язаний із силовими структурами), та це вже буде варіація Декодер.

Настільна гра Сімейні вечорниці – така собі суміш крокодилоаліасу з дрібкою спогадів про уроки праці в школі. Треба гарненько постаратися, аби з пластиліну виліпити, приміром, песика, і щоб ніхто не подумав, що то кінь, або ж загадати пісню з словом чайник. Та ми віримо у вашу фантазію і впевнені, що до кожного слова у ваші родині знайдеться цікава історія з дитинства. Якщо ж боїтеся загубитися у виборі, як же ж пояснити слова і фрази, троху меншу варіативність має настільна гра Смайл, де потрібно добирати слова на певну літеру та відгадувати персонажів.

Якщо ж пластилін та пісеньки то прямо зовсім не ваше, тоді, можливо, малюнки припадуть родині до душі? Правила легкі, а коли вже береш олівець до рук і вмикається фантазія, то ті картини не те, що під час гри відгадувати, а у галерею можна нести! Настільні ігри Піктоманія та Зіпсований телефон мають стати неодмінними учасниками сімейних посиденьок.

Ну і на завершення цього словесного хіт-параду пропонуємо вам… трішки помовчати, адже малюнки скажуть все за вас! Концепт – просто обираєте у різних категоріях найвлучнішу підказку до загаданого слова і далі уся сім’я най ламає собі голову, що ото ви мали на увазі.

 

Якщо вже заговорили про ігри, у яких можна трохи помовчати і помилуватися зображеннями, саме час згадати ігри з візуальними асоціаціями. Ансамбль – це кооперативна гра (коли усі разом грають проти гри), у якій ви обиратимете із запропонованих картинок найбільш підходящу під загадану, але тсссссс, потрібно це робити без жодного обговорення. А в Онейронавтах усе трохи навпаки: врешті-решт ви маєте спільно обрати картинку, яка не підходить під загадане слово.

Якщо красиві чи чудні картинки саме те, що треба, але ж душа бажає гострих відчуттів і позмагатися, сміливо купуйте Діксіт чи Діксіт Одіссея - класика жанру на візуальні асоціації. Просто придумуйте не дуже явні асоціації до зображень, заплутуйте суперників, та не захоплюйтеся занадто – хоч хтось повинен таки відгати, аби ви отримали найбільшу кількість переможних очок.

 

Ще один вид ігор, під час яких можна мовчати, а можна й говорити, та це вже буде приємна сімейна бесіда, зі спогадами чи планами на майбутнє, з механікою «flip & write» - кидай кубики чи витягай картки і слідом просто замальовуй чи з’єднуй на своєму планшеті клітинки. Щось дуууже віддалено нагадує старе всім знайоме лото, приміром:

  • Супер мега щаслива скриня - потрібно закреслювати певні цифри на своїх планшетах;
  • Стежки Тукани, у якій прокладатимете тернисті шляхи від села до села. Саме тут будуть влучними спогади батьків, як раніше вони добиралися до школи, або як бабуся ходила у місто;
  • Наступна станція Лондон, де ваша мета - якомога краще розбудувати метро;
  • Перші залізниці - трохи схожа на попередню, але вже з присмаком азарту і покеру;
  • Welcome to Містечко мрій – і ви станете мером містечка, яке потрібно розбудувати якнайкраще і якнайвдаліше;
  • а для любителів пухнастиків вдалішого варіанту годі й шукати - Острів котів. Мандруй та малюй, у якій ви розміщуватимете полімінні фігури з котиками на своєму планшеті-кораблі.


Поговорили, помовчали, настав час і порухатись трохи. Тож якщо після застілля розумієте, що отой останній голубець був зайвим, то ці ігри будуть точно вдалим рішенням і розворушать навіть самих лінькуватих.

Стара, як світ, та від цього не менш цікава гра Правда або дія: Сімейна, або ж у сучасному звучанні щось дуже схоже - Хто вдома головний. Беремо, читаємо, відповідаємо на питання (про себе чи про інших гравців) або ж виконуємо якісь прості, але прикольні дії. Веселощі і гарний настрій забезпечено кожному!


Якщо ж таки вирішили влаштувати справжній стовідсотковий фітнес, рекомендуємо спинити свій вибір на грі Йога, у якій потрібно втримати на собі якомога більше карток у небуденних позах, та Кескіфе?, у якій ви маєте не видати себе, якщо роль «мавпочки» дісталася саме вам. Пантоміма + блеф – це справді вибух сміху та гарного настрою!


Після такої активної перерви, можна повернутися до столу, але ж не задля смачненького, ні, можливо, саме час трохи перепочити та дізнатись один про одного більше, згадати цікаві смішні історії з дитинства, помріяти про майбутнє чи розповісти найпотаємніші секрети? Цікаві факти, Між нами і Між нами Kids – серія ігор із зрозумілою механікою питання – відповідь, все геніально та просто. Але, питання будуть не «Як справи?» та «Який твій улюблений колір?», а набагато цікавіші і закавикуватіші, аби ви справді змогли пізнати один одного ближче. На жаль, у сьогоднішньому швидкому світі ми так часто пробігаємо повз важливі для рідних дрібниці. Саме час це виправити!

 

Пам’ятаєте, стару-добру гру Хто я? Коли картка на лобі і мусиш випитувати оточуючих, аби хоч якось зрозуміти, хто ж ти конкретно зараз. Додамо трохи сучасного фльору та знань про рідну неньку Україну і отримаємо настільну гру Хто я in UA?. Назва гри говорить за себе, тож хутчіш відкривайте коробочку і тримайте картку з назвою вашого alter ego так, аби всі бачили, з ким мають справу. І удачі вам у запитаннях.

Якщо ж вашій родині більше до вподоби ігри-вікторини, пропонуємо дізнатися більше чи здивувати всіх своїми знаннями про нашу рідну Україну. Тож, беріть мікрофон, ставайте на стільчик та розпочинайте брейн-шторм з рідними разом з серією ігор Шевченко питає і Як я цього не знав?

Не можемо не згадати і абстрактні ігри, це буде точно нескладно для вашої мами, адже лише вона знає, як «запхнути незапихуване» і зібрати для дитини маленький рюкзачок, але вмістити туди півшафи (про всяк випадок, раптом що?), медикаменти, взуття, парасольку і неодмінно - бутерброд!

Про бутерброди – пізніше, а зараз саме час організувати порядок у тих шафах на поличках, та не нервуйте, не на реальних, а на ігрових з настілочкою Мої полички. Просто викладайте тайли у спеціальні пластмасові полички, виконуючи при цьому певні завдання.

Можна і про тваринок: Каскадія - мила сімейна гра, у якій ви будете викладати гекси з ландшафтом, як пазли, та заселятимете його різними тваринками. Чи, можливо, вашій мамі більше подобається шити теплу ковдрочку котикам з неймовірно няшною грою Каліко? Колір до кольору, візерунок до візерунку, милі котики, до речі, реальні, українські – в правилах навіть історії про них є, ну і ще додатково виконувати парочку завдань.


   

Якщо ж то ваш не перший візит до батьків з настілочками, або вони вимагають від вас дещо серйознішого, аніж пояснити помідор піснею, тоді наступні ігри саме для вас.

Кольт Експрес - цікава гра, у якій потрібно розігрувати картки, а вже після цього виконувати дії, які на них позначено, тому потрібно уважно слідкувати за діями суперників та продумувати ходи, аби таки награбувати якнайбільше золота.


Кооперативна Пандемія з доповненням На межі, де у кожного гравця буде своя роль та здібності, але у всіх буде спільна мета – не дати вірусу розповсюджуватись усією планетою. Можливо, якби більше грали у настільні ігри, то й ні яких карантинів не було б?

 

І куди ж без усім відомого бестселера, гри, якої продано вже понад 15 мільйонів примірників в світі? Мапа Європи, квиток на потяг – і подорож, не виходячи з дому разом з Ticket to Ride: Європа.

Ви ще тут? Тоді на завершення, як вишенька на торті, щось невеличке і швидке:

  • Гарячі бургери – перевірте швидкість реакції і спробуйте приготувати замовлені бургери, складаючи картки, повірте, з реальних продуктів це було б легше;
  • Круті перці – зберіть свою круту банду перчиків-мафіозі так, щоб ніхто її не зміг викрасти чи перевершити (гра на збір сетів карток);
  • Котяча риберня  тут швидкість реакції перевірятиметься у зборі рибок маленькими в’язаними лапками;
  • ну і для тих, хто полюбляє гумор, багато гумору (в т.ч. чорний), ідеальним рішенням стане новинка Органи АТАКУЮТЬ! Гра, у якій для перемоги ви маєте залишитись хоча б з одним вцілілим органом, і ні, це не бій подушками, йдеться про картки органів, які ви маєте знищити у суперників картками атаки…

 

Ну і не забувайте про протектори, адже за столом, під час партій чиїсь рученята точно таки потягнуться за ковбаскою, що так смачно пахне і манить своїм виглядом.

Хух, ніби швиденько пробіглися по основним варіантам… Якщо ж у вас залишились ще питання, або ви бажаєте усе, але це «усе» не влізе у сумку, не панікуйте - ми завжди радо допоможемо вам з вибором.

Бажаємо вам вдалих партій, яскравих емоцій та незабутніх спогадів!

Вдих-видих і не забувайте спокійно реагувати на мільйонне запитання від батьків «А що тут робити?», адже вони тільки починають свій шлях і відкривають двері у цей неймовірний світ настільних ігор. Не встигнете і очима кліпнути, як принесуть вам Темна Гавань: Щелепи лева і будуть навчати вас правил.