Ось і добіг кінця січень нового року, тож саме час озирнутися на свій 2023 рік.

Яким він був? Що насправді важливо і має значення?

 

Та перш ніж розпочати свої підсумки, розпочнемо ми із вдячностей, адже до кінця дійдуть найвитриваліші, а подарувати тепло, обійми і посмішки, навіть через екран, хочеться кожному з вас. Уся наша команда щиро дякує усім-усім, хто поруч з нами увесь цей довгий і непростий рік, в очікуванні, радостях і скорботі, хто підтримував нас і словом, і ділом, і замовленням, і вподобайками, хто коментував, питав, висловлював свої думки і побажання, зауваження та критику, пропонував свою допомогу і участь, хто доєднався до нашої команди, залучався до усіх ініціатив, аукціонів, зборів та проєктів, стимулював і спонукав. Завдяки та разом з вами ми зростаємо, ми загартовуємося і стаємо сильнішими, кращими та ефективнішими, разом мріємо та втілюємо задумане у життя, знову ставимо амбітні цілі, досягаємо їх й продовжуємо йти далі, маленькими і трохи більшими кроками до великих мрій.

 

Видавничий 2023 рік для «Lord of Boards» був насиченим:

- 58 ігор та доповнень від видавництва Lord of Boards наразі є у продажу і доступні до замовлення.

- 34 790 коробочки з логотипом Lord of Boards було продано 2023 року.

- ТОП - 5 продажів - це: Ticket to Ride: Європа, Перекуп, Органи Атакують!, Brass. Бірмінгем, Кольт Експрес.

- 29 нових ігор та доповнень вийшло в 2023 році (без урахування малих локалізацій): Голоси в моїй голові, Таємниці замку Карак, Перекуп, Збери Гурт, Органи Атакують!, Ticket to Ride: Європа, Турбо. Спека на треку, Довжина Хвилі, Маскарад, Диванні Скелети, Академія Мистецтв, Темна гавань. Щелепи Лева, Гранд-готель «Австрія», Лісова Метушня, Гарячі Бургери, Щур де Франс, Цікаві Факти, Каскадія, Паладини Західного Королівства, Піктоманія, Challengers!, Камера! Мотор!, Мої Полички, Загублені руїни Арнаку: Зникла експедиція, Турбозомбі, Перші Залізниці, Алхіміки, MindBug. Химерія: Перший контакт, Welcome To... Містечко Мрій.

- 12 ігор - було зроблено репринти: Кольт Експрес, Brass. Бірмінгем, Класк, Загублені Руїни Арнаку, Перекуп, Органи Атакують!, Герої та Маги, Круті Перці, Турбо. Спека на треку, Листи закоханих (двічі!), Кескіфе?, Ticket to Ride: Європа.

- 2 гри з виданих цьогоріч - це є ігри українських авторів: Перекуп (вже є промокартки) та Щур де Франс.

- 5 ігор з локалізованих нами новинок 2023 року - із ТОП-100 BGG: Темна гавань. Щелепи Лева, Каскадія, Турбо. Спека на треку, Паладини Західного Королівства, Гранд-готель «Австрія».

- Brass. Бірмінгем у 2023 році вибився і утримує 1-ше місце серед настільних стратегій у світі за рейтингом BGG.

- Видавництво Lord of Boards отримало членство в Українській Асоціації Іграшок.

- Розпочали роботу з великим іграшковими мережами та рітейлерами - «Будинок Іграшок», «Антошка», «MyPlays», «Rozetka» (загалом більше 90 іграшкових магазинів вже продають ігри видавництва).

- Більше 4 мільйонів гривень податків за рік було сплачено у державний бюджет видавництвом Lord of Boards.

 

В умовах сьогодення – це справді неабиякі досягнення, у чомусь – навіть вражаючі результати. Та що є насправді важливим і має значення? А те, що всі ці надбання і плоди кропіткої праці нашої команди дали нам змогу РАЗОМ з вами творити справжні маленькі (і не дуже) дива!

Так, ми про благодійність і добрі справи, а було їх в нас з вами багатенько…

 

Коротко наша з вами спільна робота виглядає так

Проведено 20 благодійних аукціонів, зборів, розіграшів саме на підтримку ЗСУ, на яких ми РАЗОМ зібрали більше одного мільйона гривень!

Усі 100% коштів було перераховано на підтримку проєктів: платформи UNITED24 (морські дрони), у фонд «Повернись живим», благодійний фонд Діани Подолянчук, у Благодійну організацію UAnimals, а також ініціативи від каналу «Світ Настільних Ігор».

Закрито адресні збори для потреб роти розвідки 115 окремої механізованої бригади, 58 бригади, спецпідрозділу «Тимура» ГУР МО та ще ряду наших відважних розвідників і не тільки (тут без назв, такі часи).

Повністю закрито збори і з допомогою благодійного фонду Діани Подолянчук придбано:

 • дрон MAVIC 3 pro (110 тисяч гривень);
 • РЕБ (90 тисяч гривень);
 • 5 Starlink (160 тисяч гривень);
 • суттєво доєдналися до закупки FPV дронів (48 тисяч гривень).

З початку нашої ініціативи на підтримку дітей наших полеглих оборонців та родин, чиї рідні перебувають або звільнені з полону, до Дня Святого Миколая впродовж місяця було зібрано більше 150 настільних ігор на загальну суму 114,5 тисяч гривень, додатково ми доукомплектували перелік настільними іграми інших видавництв та книжечками для найменших (від 3 років). Дію благодійної ініціативи продовжено, прочитати, як долучитися можна ТУТ.

На підтримку молоді, студенства та їх ініціатив, ігроклубів при ВУЗах, різноманітних освітніх конкурсів та заходів було виділено настільних ігор більше, ніж на 52 тисячі гривень. Активно співпрацюємо і підтримуємо на постійній основі дитячі клуби та громадські організації «Вітрила», «Зелений Маяк», «КримСОС», забезпечуючи їх цікавинками зі світу настільних ігор (у 2023 році на суму більше 23 тисяч гривень).

 

Трохи деталей, фото і платіжок\переказів

У 2023 році ми продовжили традицію 2022 року щомісяця проводити Благодійний аукціон – спочатку в Інстаграм (де можна було придбати визначену кількість ігор за ціною не менше роздрібної, максимум – за бажанням і можливостями), слідом – на нашому каналі у Телеграм (де вже можна було боротися за настілочки, роблячи справжні ставки). Бажаючі долучитися самостійно обирають суму, яку бажають і взмозі перерахувати, (!) але не менше вартості гри без будь-яких знижок. Усі 100% отриманих коштів від продажу цих благодійних ігор та дисконтних карток ми перераховуємо у зазначені на початку аукціону Благодійні Фонди. Усього на таких аукціонах було продано більше 115 настільних ігор та 25 карток на знижку з максимальним дисконтом на нашому сайті (більше 154 тисяч гривень).

Про кожну гривню, зібрану з вашою допомогою і відправлену від щирого серця та з любов’ю до людей і України (люди - ви фантастичні!), ми обов’язково звітували і звітуємо, надаючи фото підтвердження та скріни платежів (у межах дозволеного). Деякі додаткові платіжки, поза межами зборів, з вашого дозволу ми все ж залишимо за кадром.

Як, куди і на що збирали?

 • грудневий аукціон 2022 року зібрав 48 тисяч гривень, їх було переведено на платформу UNITED24 на закупку морських дронів з метою створення першого в світі флоту морських дронів. Головне завдання таких дронів — захистити акваторії українських морів та мирні міста від крилатих ракет, які російські війська запускають з кораблів.

 

 • двотижневий аукціон січня-лютого 2023 року і 31 благодійна настілкова коробочка зібрала 62 587 гривень, на той момент це була найбільша сума, зібрана на подібних аукціонах без конкретного цільового призначення, завдяки такій активності на підтримку БФ «Повернись живим» прийшлось зробити аж три транзакції:

  

 

 • за благодійний тиждень травня було продано 10 дисконтів та 10 коробочок настільних ігор на загальну суму 52 910 гривень (перераховані на підтримку БФ «Повернись живим»). І це найбільша сума, яку нам вдавалося зібрати за рекордно короткий час, хоча цей аукціон здивував нас і ставками: Курочки придбали за 900 грн., Капітани зорельотів за 5 500 грн., а Brass. Бірмінгем із найактивнішими торгами (72 ставки!) було продано за 15 600 грн.

 

 • у червні разом з вами ми підтримали збір для тваринок, які постраждали під час Каховської трагедії. За два дні на рахунок Благодійної організації UAnimals було зібрано 6 050 гривень. Може здатися, що ця сума - незначна, мов краплинка, та ми точно знаємо, що саме із краплинок утворюється море.

 

 • благодійний аукціон липня довів, що 900 грн. для гри Курочки не межа, адже ця коробочка вартує 2,5 тисяч грн., також можна продати те, чого немає, за більш, ніж 8 тисяч грн., а найдорожчим був лот з майбутнього надходження, настільна гра Каскадія за 10 тисяч грн. Таким чином, з нашим креативом та вашою шаленою залученістю і підтримкою ми зібрали чергові 39 100 гривень, які відразу ж відправили на підтримку БФ «Повернись живим».

 

 

 • у партнерстві з фондом Діани Подолянчук у серпні мали терміновий запит і черговий амбітний виклик: за 4 дні ми зібрали 110 650,40 гривень, яких вистачило не лише на дрон MAVIC 3 Рго, а й на інші дорослі корисності для наших захисників - роти розвідки, 115 окремої механізованої бригади.

  

 

 • у листопаді разом з фондом Діани Подолянчук менш, ніж за тиждень, ми подолали черговий виклик і замість 90 тисяч гривень на РЕБ для 58 бригади, наш лот - гра Ticket to Ride: Legends of the West з ексклюзивним набором мініатюрок міст допоміг достроково зібрати аж 106 300 гривень! З них 90 тисяч гривень відправилася на закупку РЕБ, а 16 300 гривень було доєднано до збору на закупку FPV дронів для наших захисників.

  

 

 • потреби наших живих янголів-охоронців зростають у геометричній прогресії, тож грудень напевне у всіх видався найгарячішим по зборам. У партнерстві з фондом Діани Подолянчук та РАЗОМ з вами чергова межа подолана: спільними зусиллями ми зібрали на сьогодні рекордну за раз суму 160 тисяч гривень для придбання 5 Starlink з системою Adaptis.

  

 

 

У вересні наше видавництво активно долучилося до відкриття першої в Україні бібліотеки настільних ігор, що знаходиться в місті Києві в приміщенні Центральної бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка. Це є пілотний проєкт, який став можливим за ініціативи Спілки видавців настільних ігор і книжок, участі усіх найбільших видавництв настілок та за підтримки Департаменту культури КМДА. І так, в майбутньому, планується розширити цю ініціативу й на інші бібліотечні простори міста і не тільки.

   

В ігровому фонді є як найпростіші настілки для наймолодших, так і забавки, що потребують осмислення та побудови складних економічних стратегій. Від нашого видавництва передано 27 примірників на суму майже 25 тисяч гривень. На сьогоднішній день - це найбільша ігрова колекція українських локалізацій світових хітів в Україні (вже більше 130 настілок!), що є у безкоштовному доступі для кожного бажаючого. Наше видавництво разом з іншими видавництвами настільних ігор підписали спільний меморандум з бібліотекою, який має на меті довгострокову співпрацю, гарантує поповнення і за потреби заміну ігрової колекції. Тож на бібліотеку очікує свіженьке поповнення нашими новими локалізаціями!

 

Окрім ситуативних та цільових зборіві аукціонів маємо і постійно діючу благодійну ініціативу, започатковану каналом Світ настільних ігор на підтримку наших котиків із ЗСУМіплоспротив. З початку ми активно підтримували канал і словом, і ділом, та в час, коли у хлопців стало не вистачати ресурсів продовжувати, наша команда Lord of Boards запропонувала підхопити і продовжити цю потрібну і таку важливу справу. Враховуючи, що і наші сили не безмежні, ми щиро вдячні студентам-волонтерам Донецького національного університету: Сулімі Віктору, Лаптєвій Марії та Уманській Анастасії, які долучилися до нас та завзято взялися допомагати з усім цим дійством.

   

Починаючи з 11 жовтня і до кінця 2023 року нами було проведено 6 аукціонів: продано 110 лотів на загальну суму 65 347 гривень, і усі 100% отриманих коштів з допомогою благодійного фонду Діани Подолянчук було направлено на задоволення запитів наших відважних котиків із ЗСУ.

Отака от настілкова вигода для обох сторін з Міплоспротивом: ви за донат отримуєте і граєте настілочки, рятуючи свій здоровий глузд та перемикаючись від новин, а хлопчики в гарячих точках граються залізними іграшками, рятуючи своє і наше життя.

 

 

На регулярній основі ми активно підтримуємо молодь, студенство та їх ініціативи, ігроклуби при ВУЗах, різноманітні освітні конкурси та заходи.

Так, у жовтні підтримали Київський університет імені Бориса Грінченка у проведенні III Всеукраїнського конкурсу «Українська мова в обʼєктиві» для старшокласників. Призери радо гратимуть у Качконіс та Академію мистецтв, а у одному з гуртожитків ВНЗ тепер є гарненький «стартовий настільний набір від Lord of Boards». Студентів ще одного гуртожитку теж очікує сюрприз від нашого видавництва.

  

 

Підтримали й креативну ініціативу студентів Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського (КПІ) – долучились до проведення «Random roll». Нестандартний реально цікавий формат поєднання підтримки ЗСУ, покращення комунікації між студентами величезного ВНЗ, знайомства та інтелектуального проведення дозвілля. Ми не змогли встояти, то ж на зустрічі-знайомства відправились ігри-бестселери для початківців.

 

Активно співпрацюємо і на постійній основі підтримуємо дитячі клуби та громадські організації, забезпечуючи їх цікавинками зі світу настільних ігор.

Радо долучилися до громадської організації «Вітрила», що складається з групи добровольців, які працюють з метою підвищення рівня грамотності і культурного розвитку в містечку Нововолинськ - організовують безкоштовні заходи, такі як лекції, дискусії та культурні заходи для місцевого населення, а також допомагають створювати додаткові можливості для освіти та розвитку співгромадян. Серед клубів наразі діють: англійська мова, географія, історія, право, дебати, і тепер – настільні ігри (Круті перці, Перекуп, Формула кохання, Брудні гроші та ін.). Ми віримо, що настільні ігри можуть стати цінним додатком до роботи добровольців, допоможуть збільшити кількість активних учасників та сприятимуть культурному розвитку молоді.

 

Неймовірно раді підтримати у партнерстві ще одну громадську організацію «Зелений маяк», а саме один з їх проєктів - дитячий табір в Карпатах. Після плідного спілкування і дослідження усіх запитів та потреб склали реально крутий перелік настілочок саме для них, де кожна гра 1000% потрапила в яблучко: Брудні гроші, Камера! Мотор!, Круті перці, Органи Атакують!, Вершники Скіфії з органайзером від Folded Space, Гарячі бургери, Відважні, Перекуп та ін. Як же ж приємно спостерігати у соцмережах за фото і відео з дітьми та підлітками, які захоплено і в задоволення грають у настільні ігри! Креативні організатори навіть влаштували суперські змагання-перегони на Кубок з настільною грою Турбо. Спека на треку.

  

 

Настілково-ігровий вірус поширюється з неймовірною швидкістю, впевнено крокуючи і рідною Вінницею, та охоплюючи все більшу й більшу кількість людей. Особливо це стосується проактивної молоді з різних навчальних закладів.

  

 

Вже другий рік поспіль на постійній основі ми продовжуємо активну співпрацю зі студентами:

 • Вінницького національного медичного університету (Комітет інтелектуальних ігор та розваг);
 • Вінницького національного технічного університету;
 • Донецького національного університету;
 • Вінницького технічного фахового коледжу (настільний «Ігротеч»);

допомагаючи підібрати та забезпечуючи різноманітними настілочками для проведення ігрових вечорів серед молоді з нашої величенької Клубної колекції. Так-так, ці самі проактивні студенти, зокрема з ДНУ, на волонтерських засадах активно долучаються до проведення благодійних аукціонів Міплоспротив та іншої волонтерської діяльності.

  

 

Продовжується діяльність проактивної молоді міста у «ІгроДвіж». Це наш спільний з Відділом молодіжної політики ВМР та Вінницькою молодіжною радою проєкт, який було засновано ще на початку війни, одразу після релокації нашої компанії до Вінниці. Це альтернативний Клуб любителів та поціновувачів настільних ігор, до якого може доєднатися кожен бажаючий від 6 років і безкоштовно брати участь в ігротеках. Ми залюбки не лише допомагаємо з тематичними добірками та, власне, надаємо у розпорядження нашу Клубну колекцію настільних ігор, а й підтримуємо ініціативи щодо різноманітних благодійних зборів, акцій та свят, надаємо студентам знижки, стимулюємо залучення якомога ширшої аудиторії до знайомства з неймовірно захоплюючим світом настільних ігор. Адже настільні ігри - це не лише розвага та приємне проведення часу, це є важлива складова культурного розвитку та одна з можливостей для самоідентифікації молоді.

   

 

Маючи стільки потреб у такий нелегкий для всіх нас час, важко утримувати баланс і робити добрі справи у всіх напрямках, та ми все ж вирішили спробувати охопити основні. Тож окрім допомоги тим, хто щосекунди стоїть на сторожі нашого з вами життя і майбутнього, пам’ятаймо і про тих, кого, на жаль, близькі вже не зможуть обійняти... 6 грудня ми запустили благодійну ініціативу на підтримку дітей наших полеглих оборонців та родин, чиї рідні перебувають або звільнені з полону.

Усі бажаючі впродовж грудня-січня могли і ще можуть з промокодом StMykola40 зі знижкою 40% придбати на нашому сайті настільні ігри видавництва Lord of Boards, які УВАГА! не відправлятимуться замовникам, а поїдуть одразу до своїх юних господарів!

На сьогоднішній день ми вже маємо 62 таємних Миколайчика і зібрали 146 настільні гри - від Піцаманії і Турбозомбі до Challengers!, Каскадії та Капітанів зорельотів!

У партнерстві з фондом Діани Подолянчук та БФ «Діти Героїв» частину викуплених зі спеціальним промокодом примірничків (117 настільних ігор) вже було розподілено за віком, складом сімей згідно можливої доступної інформації, наданої нам відповідальними особами, і вже двома траншами відправлено у 80 нових домівок.

   

Безмежно вдячні всім-всім за підтримку та участь, і наголосимо, що благодійна ініціатива активна, тож долучайтеся! Хоч і новорічно-різдвяні свята позаду, ніхто не відміняв маленькі радощі для тих, хто так потребує тепла і турботи. Долучайтесь по мірі можливостей і сил: купуючи настілки, ставлячи вподобайки, поширюючи інформацію, відмічаючи друзів, знайомих і тих, хто точно може допомогти у добрій справі.

 

Отакий у нас з вами 2023 рік Добрих Справ видався.

Це багато?

Так, без сумнівів, і ми безмежно вдячні кожному з вас, хто долучився та підтримав нас в цій важливій справі! Вдячні за таку потужну підтримку, азарт та атмосферу, що ви створюєте, за ваші внески, донати і любов, яку ми відчуваємо у кожній гривні, у кожному слові, у кожній вподобайці і серденькові.

Чи можна більше?

Впевнені, що завжди можна і більше, і краще, і швидше, адже досконалість не має меж. І у 2024 році РАЗОМ ми точно зможемо більше! Та головне, у всьому тому поспіху і стараннях за най-най-най не втратити саму суть, себе і життя. Саме РАЗОМ ми здатні змінити цей світ на краще, наповнюючи його любов’ю, розумінням, терпінням і мудрістю, новими іграми та якісними локалізаціями українською.

Ми безмежно вдячні нашим відважним котикам, славним безстрашним воїнам, міцно-міцно обіймаємо усім серцем і душею, обіцяємо зробити усе можливе і неможливе для забезпечення в сьогоднішніх умовах вас такими потрібними «подарунками» і з нетерпінням чекаємо на вас вдома особисто, аби накінець подарувати свої посмішки, ніжність, турботу, щось смачненьке і обовʼязково - пограти в настілочки!

Ми не втомлюємося повторювати, що всі ви - просто неймовірні люди! ЛЮДИ, які нас захищають і виборюють ціною свого життя наш кожен новий день, які підтримують, допомагають і усіма можливими і навіть неможливими силами рухаються вперед та наближають нашу перемогу кожен на своєму фронті!

Нехай цього року у всіх нас відкриється друге дихання, нові можливості, з’являться нові ідеї та цілі, мрії і бажання, що неодмінно втілюються у життя у найнеочікуваніший спосіб. Буде більше приємних сюрпризів, бажаних подарунків, нових зустрічей та цікавих знайомств. І нехай нарешті здійсниться ота заповітна мрія - одна на усіх нас.

 

Віримо, любимо, міцно обіймаємо.

Наша і ваша настільно-божевільна команда Lord of Boards.