Кадети! Сьогодні настав той самий день, коли ви перестанете бути лише зеленими новачками, а станете справжніми космічними вовками! Кожного з вас розподілять на власний зореліт (не завжди новий, але він літає, це вже немало!), ви отримаєте власну команду спеціалістів (по биттю байдиків та гранню в карти) та відправитесь у безмежний космос під час партій у гру Капітани Зорельотів (Starship Captains)!

І щоб морально підготуватися до цієї подорожі ми зібрали кілька відгуків від вже досвідчених пілотів, які готові розказати і про захоплюючі, і про… інші… сторони цього ремесла.

 

Факти від об'єктивного пілота

Мені дуже подобається ця гра, адже цікаво з’ясовувати, як я дістануся до наступної місії. Карти технологій не так сильно впливають на партію, як можна було очікувати, але все ж додають родзинку та різноманіття в кожну гру. Той факт, що не всі члени вашої команди доступні для вас кожного раунду, не критичний, але він все одно може додати незначні ускладнення та сюрпризи в гру. Проте є і кілька невеличких нюансів, які можуть не всім сподобатися.

Плюси:

  • Швидкі ходи

  • Легкий менеджмент карток на планшеті, які змінюються від партії до партії

  • Зображення на картках і дизайн підсилюють враження від гри

  • Прості правила

  • Об’ємні планшети космічних кораблів

Мінуси:

  • Дуже короткі партії, якщо грати вдвох (20-25 хв на людину)

  • Недостатньо способів отримати те, що вам потрібно

Спірні моменти:

  • Треки фракцій не вражають ніякими фішками

  • Фігурки зорельотів на полі не дуже(

  • Боротьба з піратами буває душною

Від мене грі Капітани зорельотів тверде 8/10, має великий потенціал і партіями справді можна насолоджуватись, особливо з більшою кількістю гравців. Завжди хочеться повернутися до гри, аби знову досліджувати цей всесвіт.

 

              

Перший погляд на безкрайній космос може налякати, збентежити та ввести в ступор, проте будь-чому новому треба дати шанс розкрити себе. Так і Капітани Зорельотів ховають за ширмою купи компонентів та величеньким буклетом правил цікавий ігролад та оригінальні механіки. Схожа думка була і у цього космопілота:

 

Опис гри від фаната наукової фантастики

Нещодавно я натрапив на Капітанів Зорельотів, і з першого погляду я був приголомшений безліччю частин у коробці і складними правилами. Однак, давши цьому шанс, я був приємно здивований, виявилось, що мені дуже подобається грати в неї (і наскільки легше це ставало з кожною партією!). Як фанат наукової фантастики та космосу, ця гра була чудовим уособленням того, чому я закохався в жанр наукової фантастики.

Одне, що мене трохи засмучувало, це відслідковувати, які планети я зарезервував. Було б непогано мати програму чи щось ще допоміжне для відстеження цієї інформації. Незважаючи на цю незначну проблему, у гру було дуже весело грати. Наприкінці партії ви також отримаєте вітання (або співчуття) залежно від кількості очок, надаючи веселий епілог залежно від вашого результату.

Загалом, я дуже рекомендую цю гру всім, хто любить наукову фантастику та теми, пов’язані з космосом. Нехай вас не лякає кількість компонентів або складність правил – дайте шанс! Ви навіть можете відкрити для себе, що бажаєте повертатися в крісло капітана корабля частіше, аніж я.