Подорожі люблять майже всі. Дуже складно знайти людину, якій би не подобалося відкривати для себе нові місця, міста чи навіть цілі країни. Правда, можливостей для цього й досі всім не вистачає. Та варто сказати, що у нас свободи в рази більше, аніж у наших предків.

А ще, за статистикою, улюблений вид транспорту людей для подорожей – це поїзди. Скільки історій одразу ж згадується про варену курочку на столику ще до відправлення чи нескінченний ряд ніг на поличках у плацкарті. А що як ми скажемо, що невеличку подорож нашим рідним континентом можна влаштувати прямо на вашому столі? Знайомтесь із черговою локалізацією від компанії Lord of Boards під назвою Квиток на потяг: Європа. Протягом партії ви відвідаєте десятки великих міст. І це все всього лиш у рамках декількох маршрутів!

Валізи вже зібрані для захопливої подорожі?

Квиток на потяг: Європа – це карткова стратегічна настільна гра для всієї сім’ї. Учасники протягом партії намагаються заробити якомога більше переможних балів для перемоги. Даються вони за розміщення ваших вагончиків на ігровому полі, а також за виконання завдань. Та конкуренція доволі велика, адже всі хочуть забрати собі найсмачніші клаптики карти Європи.

Спочатку маленька екскурсія в життя творця

У 1951 році у місті Саутгемптон у Великобританії в сім’ї бібліотекаря на світ з’явився Алан Р. Мур – автор настільної гри Квиток на потяг: Європа. Із самого дитинства він разом із сім’єю кожної неділі грали в настільні ігри. У дорослому віці це невеличке захоплення тільки розвинулося. Так спочатку чоловіка занесло у світ створення відеоігор.

Настілками Алан почав займатися ще в 1977 році. Перший його проєкт має назву Війна на морі 2. Ми впевнені, що ви про нього й не чули, але це був лише початок. 2004 рік усе змінив для Мура. Саме тоді світ познайомився із його грою Квиток на потяг. Там була представлена карта Сполучених Штатів, куди переїхала його сім’я із Британії. Мета була проста – збирати картки, аби потім виставляти свої вагончики на ігровому полі. За це, а також за з’єднання конкретних міст нараховувалися бали, які й визначали переможця. Ця концепція надалі стане ключовою для всієї серії, яка і принесли чоловікові всесвітню популярність. І саме Квиток на потяг: Європа став його найуспішнішим проєктом, який наприкінці 2021 року займає 128 місце на сайті BoardGameGeek серед найкращих.

Потяги вже от-от потраплять до станцій

Підготовка до партії в настільну гру Квиток на потяг: Європа займає мінімум часу. Розпочинається все, звісно ж, із розміщення ігрового поля на столі. Усі учасники отримують по 45 вагончиків і 3 станції обраного кольору, а також маркер підрахунку переможних очок. Колоду вагонів потрібно ретельно перемішати, після чого 4 штуки роздається кожному із гравців. Ще 5 карток формують ринок. Також учасникам потрібно отримати по одному довгому маршруту та 3 коротких із відповідних стосів. Уже тут доведеться зробити доленосний вибір: скинути одне чи два з чотирьох завдань. Можна цього взагалі не робити.

Закидайте вугілля в топку

Усі гравці тут виконуватимуть дії по черзі. У вас завжди є 4 опції на вибір:

  • Узяти 1 карту локомотива-джокера з ринку чи дві будь-які інші картки з того ж ринку чи з колоди. Можна навіть комбінувати між собою взяття видимих вагонів і зі стосу;
  • Витратити картки певного кольору з руки, аби прокласти перегін між двома містам;
  • Взяти нові завдання, щоби отримати більше балів. Ви обов’язково маєте лишити хоча б одне з них;
  • Побудувати станцію для можливості користування чужими вагонами. Врахуйте, що кожна з непобудованих принесе 4 бали наприкінці партії.

Ось такий простий перелік дій і веде вас до перемоги. Звісно, кожна з них ще має певні нюанси. Так при появі третього локомотива на ринку, доведеться повністю його оновити – скинути всі 5 карток, а потім викласти нові.

Та й прокладення перегонів – річ непроста. Більшість із них потребують просто віддавати картки певного типу. Сірі ж не мають чітких обмежень – ви самі обираєте колір. Деякі міста з’єднані паралельними маршрутами, аби декілька гравців могло розминутися. Та є й моменти, які робитимуть ваше життя складнішим. Так існують перегони, які потребують локомотивів чи навіть декількох. А тунелі – це взагалі постійні ризики. Кожного разу вам доведеться з колоди витягати 3 картки, щоби визначити складність проходження. Кожен локомотив і картка того ж кольору, що й тунель, змусять вас збільшити ціну в картках.

Партія завершується, коли в когось із учасників лишається 2 вагони чи менше. Усі, включно з ним, роблять свій останній хід. Підрахуйте бали за всі виставлені вагончики за спеціальною табличкою, якщо не робили цього протягом гри. Чим складніший перегін – тим більше балів він принесе. Інколи ця кількість навіть перевищуватиме будь-яке завдання! Додайте по 4 очки за кожну непобудовану станцію, а також бали за всі виконані завдання. Невиконані ж навпаки погіршать вашу ситуацію. Власник найдовшої неперервної дороги ще й отримує картку “Європейський експрес” вартістю 10 очок. Так і визначається переможець партії.

Від Лондона до Києва за десяток хвилин

Квиток на потяг: Європа – це гра, яка для багатьох відкрила світ настілок. Кожна партія проходить в дикому азарті, адже хочеться прокласти найкрутіші маршрути. Інколи це бажання засліплює – розумієш, що для реалізації плану 45 вагончиків буде малувато. Тож постійно доводиться шукати нові шляхи, аби дібратися до конкретних міст. Ваші логістичні здібності тут прокачаються на максимум!

Без зайвої скромності скажемо, що це один із найкрутіших проєктів, який нам доводилося локалізувати. Напевно, всі прихильники нашого хобі чули про цю гру. Можливо, навіть грали. І тепер вона буде українською саме завдяки вам. Саме ваша підтримка дає нам сил братися за найкращі настілки з усього світу. І ми віримо, що далі буде тільки краще.