Як розвивати дитину в різних сферах?

Саме таке питання постає перед дорослими, щойно вони стають батьками. Дрібна моторика, картки Домана, школа Монтесорі… Весь світ займається раннім розвитком! А ви? Ще ні? Тоді ми йдемо до вас! Бо ми ж з цілого світу незгірші - маємо дещо цікавеньке для розвитку вашої малечі й підлітків.

У розвиток малюків до року пхатися не будемо, там і без нас сила-силенна знавців. Дамо дитині зіп'ятися на ноги - і вигулькуємо з цікавезними книжками для малечі!

Ще жодна дитина не стала на ноги без падінь, правда ж? Як це пережити? Оці всі дрібні й великі поранення та забиття? Вам у пригоді стане книга «Вавка Боб» Сандри Дюме. Це історія олюднення проблем і перемоги над побутовими капостями, що часто спіткають трьохрічок і не тільки. Головний герой - Вавка Боб - вирішує потоваришувати з хлопчиськом, щоби полегшити його страждання від капосної пригоди й принагідно розповісти про те, що з ним відбувається.

 

 

А як вашій малечі ідея, що людина ніколи не лишається на самоті? І це не про батьків, бабусь-дідусів, братів-сестер та інших родичів! А про кого ж - спитаєте ви. Та про мікробів! А ви що подумали? Про те, хто такі мікроби, хто з них корисний, а хто ні, як подружитися з корисними і як позбавитися шкідливих, а також про те, що таке мікробіом, маленькі читачі зможуть дізнатися з дотепної і яскравої книги «Хто живе в тобі: історії про мікробів, для яких ти рідний дім» (текст Клер Імер, ілюстрації Марі-Ев Трамбле).

   

 

Ще одна вельми пізнавальна й весела книга для малечі - «Живі кольори» Ерве Тюлле. Через гру й взаємодію малеча дізнається про кольори, їх взаємодію і зміну під різними впливами (води та інших кольорів). Це книга-гра, книга-розвага, книга-джерело енергії й позитиву. Адже кольори будуть від вас ховатися, соромитися, потім стрибати, дружити, сваритися. Нудно точно не буде! Натомість буде кольоресело ;)

Коли діти трохи підростають, їх починає дуже цікавити, що ж відбувається з власним тілом. Про зміни в підлітковому віці допоможе ізнатися книга Юлії Смаль «Віточка-квіточка та її дівочі справи». Авторка розкаже як про зміни у зовнішности, так і про психологічні аспекти дорослішання. Всі ті питання, які дівчатка соромляться ставити дорослим, авторка намагається розкрити у легкій, невимушеній формі, дотепно, але чесно й відверто, з прагненням донести максимум корисної інформації й не налякати. Розкриємо вам маленький секрет - книга буде цікавою не лише дівчаткам, а й хлопцям;)

  

 

Крокуємо шляхом пізнання далі й зустрічаємось зі стресом. На жаль, цього жителя нашого тіла ми знаємо не за розповідями :( Тим кориснішою стане книга «Під тиском. Наука стресу». Ви дізнаєтесь, чому в критичній ситуації одні ламаються, а інші здатні на подвиги; як поводитися в екстримальних умовах; чи однаково реагують на стрес чоловіки й жінки та багато-багато інших корисних речей. Якщо ви зайнялися розвитком дитини з найменшого віку, то впізнаєте ілюстрації (Марі-Уве Трембле малювала також книгу «Хто живе в тобі»).

 

 

Свідомі дорослі хотіли б лишити дітям планету без воєн і сміття. І якщо на перше ми повпливати часто не в змозі :(, то друге повністю залежить від нас. Так думає й автор книги «Діти проти пластику» Мартін Дорі, який розповідає про те, як піклуватися про планету за допомогою щоденних дій. Боротьба з пластиком у побуті зробить із дитини супергероя, який дбає про майбутнє! Хіба не гарна причина для читання?

 

 

Для розвитку планети в майбутньому потрібна не тільки екологія, а й економіка! Видання «Економіка. Те, чого дорослі не розкажуть» орієнтоване перш за все на шкільну аудиторію, але автори не обмежують вік читачів, лише дають поради за віковими категоріями. Читачі дізнаються про історію грошей і нащо вони потрібні, про монети й купюри, фінансові операції й кількість банкнот. Автори розкривають важливі питання оподаткування й бюджету. У книзі взагалі багато практичних пояснень і порад, на простих речах, зрозумілих кожному. Сумувати вам точно не доведеться!

    

 

А якщо розуміння економічних процесів спонукає вас до активних дій, то в нас є ще один шедевр від професіоналів-практиків - книга «Як відкрити ресторан: магічний посібник з ресторанної справи», що складається з таких розділів: концепція, гроші, бізнес-модель, команда, їжа, кухня, правила етикету, рейтинги ресторанів, помилки та негаразди. Тобто у вас в руках опиниться добре продуманий, яскраво ілюстрований практичний алгоритм відкриття власної справи! Додайте до цього кілька ресторанних рецептів і дотепних заміток з життя ресторатора - і вважайте, що справа в шляпі, тобто - в ресторані!

 

Межі досконалості немає, як і нема межі розвитку світогляду вашої дитини. Не знайшли досі серед наших книжок того, що було б цікаве саме вашим нащадкам? Не поспішайте - у нас ще є що вам показати!

Скажімо, серія «Крута наука»! Почніть з архітектури, адже ми живемо в світі, який створили архітектори. В книзі зібрано багато інформації про відомі споруди й архітекторів, які їх створили; розкрито нюанси будівництва та секрети креслень. Будувати без знань законів фізики - наперед програшна справа, тож у пригоді стане книга «Крута фізика».

 

А щоби провести потрібні для будівництва обчислення не обійдеться без «Крутої математики». Складні теми подані в книзі просто і зрозуміло на прикладах із життя.

 

 

Ви зробили все, що могли - і ваша дитина захотіла сама створювати комікси? Кращого за книгу Стена Лі годі й шукати! У книзі «Як малювати комікси» ви дізнаєтесь про всі важливі аспекти малювання, про створення персонажів й одягу для них, про корисні програми, а також дізнаєтесь історію коміксів й індустрії з їх створення.

   

 

Комікси нерідко лягають в основу створення фільмів. Про це у нас теж є захопливе розвиваюче чтиво! Це книга «Кіношно» художника Едварда Росса. Ви зануритесь в історію кінематографа, дізнаєтесь про акторів і декорацій, про найвідоміших режисерів та культові фільми. І все це - в дотепній формі коміксу й гри.

   

 

Ну і насамкінець те, чого не можна оминути в сучасному світі. Відеоігри. У ролі гравця цей світ видається казковим і багатим, а його творці - ледь не боги. Всю правду про індустрію відеоігор дізнайтеся в книзі «Натисни Reset: Вигорання та відновлення в індустрії відеоігор». Джейсон Шраєр, автор книги й дослідник ігор, розповідає про нестабільність ігрової індустрії та стійкість людей, які в ній працюють. Під обкладинкою зібрано історії реальних людей, які зазнали наслідків від закриття ігрових студій; це історії про поразки й перемоги - в індустрії й нас самим собою.

 

 

Авторка: Олена Даниліна, кандидат філологічних наук, письменниця, літературна критикиня.