Придворні інтриги – це не обов’язково щось таке, що відбувається на Землі. Десь у далекій-далекій галактиці також можливі усілякі змови та таємниці, від яких може залежати доля всього нашого всесвіту. Думаємо, фанатам саги Зоряні війни знайоме ім’я Джабби Гата. Цей мерзенний гангстер – професіонал у плетінні інтриг. А його палац – місце повне небезпек й обману.

Вам, як силам повстання, потрібно потрапити до цієї непривітної локації. Завдання можуть бути різні, але основне – перехитрити та пережити інших персонажів. І відбувається це в новій локалізації від компанії Lord of Boards під назвою Зоряні війни: Палац Джабби. Використовуйте вміння різних персонажів, аби впоратися з поставленими завданнями та не видати себе.

Ми уже на порозі цього маєтку

Зоряні війни: Палац Джабби – це чергова варіація чудової настільної гри Листи закоханих. Її ви також раніше вже могли бачити у нашому видавничому портфоліо локалізацій. Як виявилось, ця серія не складається лиш із одного проєкту – існує ще купа тематичних наборів. Зоряні війни: Палац Джабби – саме з таких, адже переносить нас у світ створений Джорджем Лукасом ще у 70-х роках минулого століття.

Ця версія доволі схожа на оригінал – той же самий ігровий процес із деякими видозмінами. Основна з них – це цілі, які робитимуть умови перемоги в раунді унікальними. Та й оформлення разом із персонажами зовсім інше – все у стилі Зоряних війн.

Хто ж створив Листи закоханих у далекій галактиці?

Настільну гру Зоряні війни: Палац Джабби світові подарував Джастін Кемппейнен. Ім’я вже нам знайоме, адже саме він разом із колегами Сейджі Канаї та Александаром Орлоффим створили ті самі Листи закоханих.

Розпочав свою діяльність Кемппейнен у 1995 році із проєкту Кондотьєр. Після того була велика перерва, аж поки у 2012 році він не приєднався до всесвітньо відомої компанії Fantasy Flight Games. Протягом 4.5 років чоловік був залучений у розробку купи різних ігор. Найуспішніша його настілка за цей період – це Star Wars: Imperial Assault. 54 місце на грудень 2021 року в топі найкращих за версією сайту BoardGameGeek – це доволі високий показник. Після цього ще 4.5 роки чоловік пропрацював у Z-Man Games, де все ще було чимало якісних, але не надто популярних проєктів. Та здається, що набір Зоряні війни: Палац Джабби змінить цю статистику.

Головне в інтригах – підготовка

Як і в будь-якій грі, тут усе розпочинається із підготовки до партії. Зоряні війни: Палац Джабби – гра доволі проста, тож і багато часу на це ви не витратите. Усі гравці отримають по одній особистій картці-підказці. Там є вся необхідна інформація про персонажів, із якими ви чи ваші опоненти стикнуться протягом партії: їх властивості, числові значення та кількість. Перемішайте всі 19 карт основної колоди та розмістіть їх у зоні доступу усіх учасників. Одну з них необхідно одразу ж відкинути. Гравці беруть собі по 1 персонажу. Випадковим чином оберіть ціль – тепер перемога в раунді залежить саме від виконання поточної умови. Визначте того, хто розпочне партію.

Починаємо свої ігри в палаці

Настільна гра Зоряні війни: Палац Джабби триває серію раундів, поки хтось із учасників не назбирає необхідну кількість жетонів для перемоги. Все завжди розпочинається із першого гравця. Ваша основна задача – вибити ваших опонентів і самому залишитись за столом.

У свій хід учасник робить надзвичайно просту дію – бере верхню картку з колоди. Потім він повинен розіграти одного із двох персонажів у нього на руках. Кожен із них володіє якоюсь унікальною властивістю. Усе для того, щоби досягати переможних цілей і вибивати суперників із раунду. Розіграна картка завжди повинна лежати так, щоби будь-хто міг на неї поглянути за потреби.

Важливими є й цілі, які визначають переможні умови на всю гру. Будьте уважні, адже ця картка не змінюється щораунду! Для цілей інколи важлива масть карток: вони діляться на повстанців і жителів палацу. Слідкуйте за цим та намагайтесь не упустити перемогу прямо з рук.

Раунд підходить до завершення у двох випадках:

  • Залишився один гравець за столом – він і отримує переможний жетон;
  • Вичерпалася колода. Перевірте, хто виконує краще за інших умову цілі, щоби саме йому віддати той самий переможний жетон.

Після цього одразу ж розпочинається наступний раунд. Сама партія завершиться, коли хтось накопичить необхідну кількість переможних токенів відповідно до складу учасників.

Що там відбувається у Джабби в гостях?

Зоряні війни: Палац Джабби – це чудовий подарунок для всіх, хто фанатіє від цієї кінофраншизи та хотів би мати нескладну настільну гру в цьому всесвіті. Ідеальна співпраця цих двох світів під керівництвом автора Джастіна Кемппейнена подарувала нам незабутню розвагу, партії в якій проходять за лічені хвилини. А скільки крутих комбінацій можна зробити, аби досягти переможної цілі!

Продовжуємо радувати всіх прихильників настільних ігор в Україні, а заодно й себе. Ваш Lord of Boards горять кожним проєктом, який вам дарують. В кожну з ігор ми самі граємо з радістю і у задоволення. Ми щасливі, що маємо можливість локалізувати усі ці настілки. Хочеться, аби захопливих партій українською ставало все більше і більше, тож будемо для цього й надалі старатися! Вас же ми будемо просити просто підтримувати наші проєкти та слідкувати за всіма анонсами – вони повинні вас порадувати.