Світ нерідко ділиться на тих, хто любить песиків і котиків. Перші  часто виграють, але з мінімальним відривом. Хіба ж  можна не отримувати гормони щастя від цих миленьких вірних собачих мордочок, які готові бути вам корисними чим завгодно. А поговорити з ними – це суцільне задоволення, адже вони нікому не розкажуть ваші секрети.

Невже ми могли пройти повз настільну гру, яка так і називається "Любитель собак"? Авжеж ні! Зустрічайте нову локалізацію від компанії Lord of boards у партнерстві з Хід конем. Ця настільна гра просто не має шансів залишити вас байдужими. Варто лиш поглянути на ілюстрації – і сердечко вже почне танути. Але трішки потерпіть, дозвольте вам розповісти про сам проєкт і про тих, завдяки кому він з’явився на світ.

Рятуймо песиків разом

"Любителі собак" – це надзвичайно мила сімейна карткова настільна гра. Протягом партії ви рятуватимете песиків із притулку, навчатимете їх новим трюкам, а також видаватимете кісточки та всілякі смаколики. Усі ваші улюбленці будуть унікальними, тож постарайтесь максимально розкрити їхній потенціал. А переможе той, хто найкраще потурбується про свого улюбленця.

Хто ж так любить собак, що створив про них гру?

Девід Шорт – ось ім’я людині, якій ми завдячуємо створенню настільної гри "Любитель собак". Народився чоловік у 1980 році, зараз проживає в Тусконі, штат Арізона, США, разом із жінкою та двома дітьми. Звісно ж, є і песик, який, скоріш за все, надихнув на створення цього проєкту – звати його Дейзі. Довгий час Девід працював архітектором і графічним дизайнером.

Поки що важко назвати проєкти Шорта успішними. Розпочав свою діяльність в індустрії він у 2012 році, коли видав декілька настілок: Skyline і "Перший поверх". Обидві гри не отримали величезної любові, але все ж варті уваги в кар’єрі Девіда. Поки що найуспішнішим проєктом автора стали "Автомобілі". Вони й на кінець 2021 року входять у топ-1000 найкращих за версією сайту BoardGameGeek. Ми впевнені, що успіх цього дизайнера ще попереду – можливо, саме з настілкою "Любитель собак".

Декілька слів варто сказати і про людину, якій ми завдячуємо зображеннями у цій грі. Звати її Калі Фітцджеральд. Вона встигла попрацювати з Девідом Шортом над його проєктом "Автомобілі", а також відома ілюстраціями до видання 2009 року гри "Листи закоханих".

Обирайте свого песика у притулку

Усе, тепер наші песики точно заслужили на те, щоби ми розповіли більше саме про них. Розпочнімо, як і завжди, з підготовки до партії.

  • Кожен гравець на початку гри отримає по стандартному трюку;
  • Утворіть загальну ігрову колоду відповідно до складу учасників;
  • Гравці також отримують по собачці зі сформованого стосу, після чого той перетасовується;
  • Сформуйте невеличку колоду з певної кількості карток (теж залежить від складу учасників), покладіть на неї карту завершення гри, а на неї решту стосу;
  • 9 карток розміщуються в центрі столу сіткою 3х3;
  • Ще три трюки розташовуються біля сформованої плитки. Біля них викладіть стільки ж песиків із притулку;
  • Випадковим чином визначте першого гравця, який розпочне партію. Відмітьте його спеціальним жетоном, щоби всі мали можливість зробити однакову кількість дій.

Загалом гра триватиме декілька раундів, протягом яких гравці матимуть можливість робити по одній дії. А дія ця доволі проста – використати якийсь із доступних вам трюків (на початку партії всі мають по одному), щоби отримати певний набір карток. Усе залежить від того, який це наказ – саме така фігура й буде відображена на ігровому полі. До чи після цієї дії дозволено зіграти будь-яку кількість карт із руки.

Єдиний, хто заважатиме вам у цій справі – це сторожовий пес. Він не дозволяє брати більше однієї карти з ряду чи стовпця, де знаходиться. А переміщується він на нову позицію тоді, коли будуть узяті карти – туди, куди вказує спеціальна зірочка на картці трюку. Після вашого ходу поповніть ряд новими картами.

Партія підійде до завершення, коли з колоди з’явиться картка Кінця гри. Цей раунд буде останнім. Порахуйте бали за звичайних песиків, урятованих собачок, улюблені речі та кісточки. Хто матиме найбільше очок, той і перемагає.

Насправді головний секрет цієї гри якраз і полягає в тому, які картки вам вдасться набрати до свого запасу протягом партії. Кожна з них дає свої унікальні бонуси, на які й варто звертати увагу. Песики приносять переможні очки та мають додаткові властивості. Але їх ще треба прогодувати. Тож про їжу теж не варто забувати. Кісточки також даватимуть бали за нагодованих песиків. А можна і вивчати нові трюки, аби ваші песики приносили вам ще більше користі. Та й хіба можна їх залишити без улюблених іграшок?

Їм потрібна ваша любов

Настільна гра "Любитель собак" надзвичайно мила, приємна та спокійна. Кожен із гравців намагається зробити добру справу – врятувати декількох песиків із притулку, нагодувати їх, навчити трюків і забезпечити всім необхідним для існування. І можете не сумніватись, вони віддячать вам за таку турботу своєю любов’ю протягом усього життя.

Подібні проєкти отримали можливість потрапляти у наш локалізаторський портфель саме завдяки підтримці прихильників настільних ігор в Україні. І ми хотіли би, щоби їх ставало все більше й більше. Разом із компанією Хід конем ми готові вас радувати й надалі, адже попереду ще чимало цікавого. Залишайтеся з нами та не пропускайте новини про наші майбутні локалізації!