Кіноіндустрія – одна з найпопулярніших у світі. Мільйони, а то й мільярди людей щороку відвідують кінотеатри, аби насолодитися захопливими історіями з цікавими сюжетними рішеннями й колоритними персонажами. Останніми роками ця сфера переживає не найкращі часи через карантинні обмеження, сеанси відміняють або виставляють обмеження, аби глядачі не скупчувалися та не поширювали хворобу. Та в усьому можна знайті позітів: адже нові правила дали більше можливостей для розвитку стрімінгових сервісів.

Попри обмеження індустрія живе. Нові стрічки все ще знімають й випускають у прокат, щоби люди мали можливість насолоджуватися свіжими сюжетами й новими технологіями. А чи хотіли б ви зняти своє кіно? Звісно ж, тут потрібен хороший бюджет і надійна команда. Гроші вам дадуть, але доведеться діяти у складних обставинах у свіженькій локалізації від компанії Lord of Boards під назвою Roll Camera!: The filmmaking board game. Вам дали останній шанс, щоби зняти хороший фільм. Іншої такої можливості може вже й не бути!

Остання спроба вразити Голлівуд

Перед нами нова локалізація від компанії Lord of Boards, що отримала назву "Камера! Мотор!" (Roll Camera!: The filmmaking board game). Ця кооперативна настільна гра пропонує учасникам зайнятися власним кіновиробництвом. Бюджетний мізерний, а вимоги до фінального продукту доволі високі. Чи вдасться вам впоратися з цим усим?

За сюжетом гри ви працюєте в кінокомпанії, яка переживає не найкращі часи. Останні проєкти перетворювались на провал за провалом, тож більше права на помилку просто немає. Інвестори дають останній шанс створити успішний фільм, який буде якісним і ще й вкладеться в бюджет. Про те, що це має відбутися в обумовлений термін, і мови не йде – дедлайни вже горять. Тож спробуйте хоч цього разу випустити щось гідне уваги глядачів.

Від фільмування до настілки

Автором гри Roll Camera!: The filmmaking board game став дизайнер і режисер Малакі Рей Ремпен. Як і в кіноіндустрії, так й у світі настілок швейцарець поки не здобув великих успіхів – та він достатньо молодий, щоби мати ще не один успішний проєкт у майбутньому.

Кінокар’єра чоловіка все ж не є безрадісною. У 2010 році з’явився короткометражний фільм “La niña del desierto”, який отримав чимало нагород на різноманітних престижних фестивалях. Та у сфері настільних ігор поки що досягнень небагато – на сьогодні Roll Camera!: The filmmaking board game стала лише другим його творінням після Itchy Feet: the Travel Game, випущеної у 2017 році. Чи була вона надзвичайно успішною? Важко відповісти ствердно. Та автор не зупинився й у 2021 році випустив Roll Camera!: The filmmaking board game, що пройшла хрещення краудфандинговим майданчиком Kickstarter. Там гра зібрала в 10 разів більше, аніж очікувалось, що однозначно є хорошим результатом.

То як кіно створюється?

Усі учасники в цій настільній грі діятимуть як одна команда. Ваше завдання – скласти сценарій, побудувати декорації, найняти команду, зняти всі потрібні сцени, а потім усе змонтувати в готовий продукт. Бюджет мізерний, тож постійно доведеться на чомусь економити. Та й часу обмаль, поки інвестори ще дають гроші на виробництво. За час фільмування ви зустрінетесь і з проблемами, і з неочікуваними ідеями. Й усе це заради того, аби якість стрічки була якомога вищою. Не впораєтесь вчасно чи витратите всі гроші – тоді ваша команда точно програла.

Підготовка до партії проходить нескладно. Спочатку в центрі столу розміщується ігрове поле, а учасники отримують індивідуальні планшети. Колоди проблем, ідей і сцен перемішуються та викладаються у спеціально відведені місця. Три Ідеї одразу ж потраплять на руки кожного гравця, а от 2 сцени опиняться на дошці для розкадровування. Визначте рівень складності, від якого залежить кількість часу та фінансів. Маркер якості фільму теж посідає своє місце. Визначається перший гравець і розпочинається партія.

Пориньмо повністю у створення фільму

Ваше завдання – створити 5 сцен, якісь яких задовільнятиме інвесторів й аудиторію. Хід кожного гравця відбувається за чіткою структурою:

- Витягнути картку Проблеми, яку доведеться вирішувати. Із цим треба розбиратися ще навіть до початку самого виробництва. І краще, щоби вони не доходили до критичного значення;

- Кинути кубики Команди;

- Виконати дії обраних членів знімального колективу. На ігровому полі є чимало локацій, куди можна відправляти різних професіоналів;

- Зібрати всі куби;

- Просунути графік на один крок ближче до дедлайну, а хід передається наступному учаснику.

Чим же ви взагалі можете займатися у свій хід? Розв'язувати проблеми, які постійно виникатимуть протягом партії, зводити нові елементи знімального майданчика, обрати й утілювати наявні ідеї в життя та власне знімати сцени. Саме за останній пункт ви будете отримувати очки якості, які й визначать успішність вашого продукту серед аудиторії. Усе залежить саме від вас – наскільки вдалою вийде картина. І це ще ми не сказали про планшети гравців – усі члени команди мають власні властивості, які можуть бути корисними протягом партії.

Гра підходить до завершення, коли в монтажній кімнаті буде 5 сцен. Визначте якість фільму відносно сценарію, який ще протягом всього процесу міг змінюватися. Саме після цього ви й дізнаєтесь, чи якісним вдався продукт. Партія може закінчитись раніше, якщо у вас більше не залишилось часу або фінансів на всі ваші ідеї.

Фільмування завершено

Настілка Roll Camera!: The filmmaking board game – це чудове поєднання для тих, хто обожнює ігри та кіно. Тут є все для вашого задоволення: від крутих компонентів із захопливим ігровим процесом, до відчуття перебування на справжньому знімальному майданчику. Та й фільм у вас може як вдатися справжнім шедевром, так і виявитись справжнім провалом. І навіть останній варіант знайде своє місце в історії.

Якби не кожен із вас, хто підтримує ініціативи Lord of Boards, подібні проєкти ще довго йшли би до наших столів. Саме завдяки вам у нас є можливість дарувати українцям абсолютно різні настільні ігри – від простих сімейних до справжніх хардкорів. Та й не доводиться обмежуватися тематикою – маємо можливість обирати тільки найкраще. Цікавих анонсів попереду ще чимало, тож не радимо нічого пропускати та залишатися з нами!