Потрапити на справжнісінький маскарад щастить не кожному. Багато хто вважає, що подібні заходи залишилися давно в минулому. Та ніхто не заважає повернутися до старих добрих традицій, щоби отримати нові відчуття в житті.

А чи хотіли би ви потрапити на таку вечірку, де кожен учасник ходить у масці й ви не знаєте хто є хто? Повірте, емоції від упізнавання людей лише за голосом і фігурою неможливо передати словами! У нашій новій локалізації від Lord of Boards разом із Хід Конем авторства Бруно Файдутті під назвою "Маскарад" усе зовсім інакше. Тут вам доведеться не тільки дізнаватися про чужі ролі, а ще й про свої – адже все може змінитися за лічені хвилини. Невідомо, яку саме маску ви зараз носите.

Ласкаво просимо на нашу загадкову вечірку

Маскарад – це карткова настільна гра для великих компаній, що повністю базується на блефові. Обманювати ви тут будете всіх і постійно, так що будьте до цього готові. Та й інші учасники точно не залишаться в боргу – їм теж не варто довіряти в жодному разі. Протягом партії ваша роль може змінитися декілька разів – тож цілком можливо, що ви й гадки не матимете, ким же ви є насправді. А завдання тут доволі просте – накопичити 13 золотих монет, використовуючи властивості своїх персонажів. Важливо ще й не втратити всі свої гроші, інакше ви точно програєте, адже переможе найбагатший учасник маскараду.

Знімемо маски з розробників гри!

Творцем настілки "Маскарад" є доволі відомий автор Бруно Файдутті. Французький дизайнер народився в далекому 1961 році. Він доволі часто співпрацює з іншими авторами ігор, що дозволяє створювати неперевершені проєкти.

Розпочав свою діяльність у настільній індустрії Бруно ще в 1985 році із гри "Брудні діти". Навряд чи сьогодні знайдуться люди, які хоча би чули про цей проєкт, але саме він став першим кроком Файдутті в розробці ігор. Успіх до автора прийшов у 2000 році, коли він видав настілку під назвою "Цитаделі". Напевне, про неї ви чули – простий і захоплюючий ігровий процес із таємними ролями нікого не залишає байдужим. Партії проходять завжди швидко та весело, а переможця неможливо передбачити до останніх ходів. Десятки, а то й сотні тисяч прихильників гри у всьому світі, перевидання у 2016 році – це справжній успіх. Та були й ще вдаліші проєкти – "Раптор" і другий випуск гри "Місія: Червона планета". Обидва з’явилися у 2015 році та міцно засіли в топ-500 найкращих ігор на грудень 2021 року за версією престижного сайту BoardGameGeek.

Сам "Маскарад" з’явився у 2013 році. Й ось нарешті є шанс подарувати українським прихильникам подібних розваг цю гру рідною мовою. А вона точно заслуговує на вашу увагу!

Одягайте свої маски, пані та панове!

Правила настільної гри "Маскарад" доволі прості, щоби після першої ж партії зрозуміти всі нюанси. Для підготовки достатньо всім гравцям роздати по 6 монет. Їх кількість завжди повинна бути доступною інформацією, адже від цього залежить завершення партії чиєюсь перемогою. В залежності від складу учасників, комплект ролей буде різним. Для початкових партій рекомендується обирати список із правил. Надалі ж можете вільно обирати будь-кого. Якщо вас четверо чи п’ятеро, деяких персонажів узагалі не буде – і незрозуміло яких саме! Всі гравці отримують по карті героя обличчям догори. Всі присутні мають право ознайомитися із ролями, після чого карти перевертаються. Залишається сподіватися, що ви запам’ятали, ким ви є! У центрі столу також лежатимуть жетони для нагадування складу персонажів за столом.

У настільній грі "Маскарад" надзвичайно важливими є перші 4 ходи. Вони готують партію до початку. Учасники, починаючи з першого гравця, беруть карту своєї ролі й карту ролі сусіда, після чого під столом міняють їх місцями чи залишають без змін. Те ж саме роблять і троє наступних учасників – а це може докорінно змінити позиції персонажів.

Із п’ятого ходу починається сама гра. Тоді стають доступні 3 дії на вибір:

  • подивитись на свою поточну роль;
  • зробити таку ж заміну персонажів із сусідом, як відбувалося під час підготовки. Також є доступними картки в центрі столу, якщо вони там є;
  • оголосити свого персонажа, якщо ви впевнені, ким є.

Після останньої опції всі учасники по черзі можуть погодитись чи не погодитись із подібним твердженням. Якщо противників не знайшлося, дозволено використати функцію цієї ролі, не відкриваючи її. Якщо ж хтось сказав, що цей персонаж у нього, доведеться показати свої картки. Хто дійсно матиме того героя, той і використає його властивості. Помилка карається штрафом. Саме унікальні ролі й додають неповторності кожній партії, адже вони дозволяють вибудовувати особливі стратегії кожного разу. Радимо ознайомитися з ними всіма перед грою, щоби орієнтуватися в доступних властивостях.

Партія завершується одразу, щойно хтось із учасників накопичить 13 або більше монет. Він і вважається переможцем. Якщо якийсь із гравців збанкрутує до цього моменту, він теж провокує кінець гри. У такому випадку переможе найбагатший серед вас.

Хто ж ти насправді, людино в чорній масці?

Настільна гра "Маскарад" схожа на "Мафію" чи ті ж самі "Цитаделі", та в той же час унікальна. Здається, що всі знають ролі одне одного, але це може змінитися в будь-який момент. Та і не зрозуміло, де саме опинився персонаж, адже постійно відбуваються якісь обміни. Навіть більше – ви самі можете навіть не здогадуватися, ким же ви є насправді. Доводиться навіть інколи витрачати дію, щоби перевірити інформацію…

Подібні ігри особливо цінні для нас. Ми вже випустили у вільне плавання "Листи закоханих", де теж усе базувалося на таємних ролях. Вони вже давно радують прихильників своєю простотою та незабутніми партіями. Ми віримо, що й "Маскарад" стане чудовою розвагою для багатьох компаній. Lord of Boards разом із Хід конем прагнуть, аби ви дійсно насолодилися місцевим таємничим ігровим процесом. Ну а далі на вас чекають не менш круті проєкти!