Чи задумувались ви над тим, що у рослин теж є почуття? Що ви робите боляче, наприклад, морквинці, яку з’їдаєте? За біологічною класифікацією рослини і справді вважаються живими, так само, як і тварини.  Можливо, овочі колись вийдуть на такий рівень розвитку, що зможуть самостійно відправитися в космос на пошуки власної планети.

Звучить фантастично, правда? Але це зовсім не вигадки! Це все відбувається в настільній грі Деріла Чоу під назвою Plantopia. Містер Картопля з друзями вже знайшли цю планету, де готові оселитися. Тепер потрібно приносити користь суспільству – допомагати зростати іншим жителям цих земель. Тож хай ваш сад буде найвеличнішим у всьому Всесвіті.

То що, тут можна вирощувати овочі?

Зустрічайте настільну гру Plantopia. Це швидка карткова розвага для всієї сім’ї, яку локалізує наша компанія Lord of Boards. Гравці тут змагаються за роль найкращого садівника на цілій планеті. Для цього потрібно накопичити якомога більше переможних очок до завершення партії – і тоді перемога у вашій кишені.

Ігровий процес постійно буде перебігати від фази Саджання до фази Погоди. У рамках кожної з них учасники зможуть ходити одночасно. Правда, все одно доведеться чекати, поки всі завершать свої дії, щоби перейти далі.

А весь цей світ створив…

Ім’я автора настільної гри Plantopia ми вже назвали раніше – це Деріл Чоу. Сінгапурець уже певний час живе в Канаді. Так мультикультурність дозволяє йому з різних сторін дивитись на кожен новий проєкт, адже аудиторія Азії, Америки та Європи суттєво відрізняється.

Звісно ж, перед тим, як створити свої перші проєкти, Деріл сам чимало грав. Як він згадує, його першими настілками були китайські шахи, бридж, «Колонізатори» й «Агрікола». Свою дебютну гру Чоу видав відносно нещодавно у 2018 році. Називається вона Overbooked. Ця настілка й досі є однією з найуспішніших у кар’єрі чоловіка. Того ж року з’явилась і менш популярна «Книга драконів». що не отримала такої ж любові в усьому світі.

2019 рік подарував світу поки що найуспішнішу настілку Деріла Чоу – проєкт “Артемія”. Доволі хороші оцінки та відгуки користувачів дозволили грі зайняти своє місце не на одній поличці. А от уже у 2020 році з’явилась і настілка, про яку ми сьогодні говоримо – Plantopia.

Ми майже готові розвивати наш садочок

Підготовка до партії в настільну гру Plantopia займає мінімум часу. Вам достатньо всього лиш пройти декілька кроків. Колода рослин ретельно перемішується. Гравці отримують по 6 карток – це стартова рука. Один раз дозволено скинути їх усі, аби взяти замість них нові. Відповідно до обраного персонажа, учасники отримують 3 карти погоди та карту допомоги. Уся невикористана погода піде до загальної колоди. Далі роздайте всім по 5 карток садівників. Їх потрібно розмістити в центрі своєї ігрової зони (в саду) в ряд. Бонусна погода повинна лежати неподалік від саду.

До вирощування сільськогосподарських культур!

Кожен раунд у цій грі – це дві прості фази, які плавно перетікають одна в одну:

  • Фаза вирощування;
  • Фаза погоди.

У першій із них усі гравці одночасно мають право вибрати одну з трьох опцій:

  1. Посадити щось до вашого саду з руки. За малюків доведеться скидати карти, а от за розвинуті рослини плата йде в малюках. Це означає, що вони ростуть;
  2. Проростити рослинку у вашому саду, аби вона перейшла до наступного рівня. Доведеться знову платити ту ж ціну. Врахуйте, що далі 3 рівня вже нікуди рухатися;
  3. Узяти 5 карток, лишити одну. Хороший спосіб, щоб знайти якусь потрібну рослину для заробітку великої кількості очок до кінця партії.

Фаза погоди так багато опцій не дає – там уже присутня чітка структура. Спочатку на стіл викладається декілька карток погоди. Потім ви обираєте одну з руки, яку цього ходу плануєте розіграти. Далі все розкривається та складається разом. Не забувайте про бонусну погоду, яка може суттєво вам допомогти. Тепер пора це все активувати – рослинки знову почнуть рости, якщо умови їм підійдуть. Тут доведеться проглянути кожну картку окремо, тож будьте уважні.

Партія підходить до свого завершення, коли один чи декілька гравців матимуть хоча би 4 покращених рослини у своєму саду. Тоді повинна закінчитися фаза погоди, щоби можна було переходити до підрахунку переможних очок. Кожна рослинка принесе вам очки, що дорівнюють кількості райдужних листочків у правому верхньому куті. Це число множиться на рівень культури. Окрім того, вони ще й дають унікальні бонусні очки. Але це вже треба дивитися на кожну картку окремо.

Завжди хотілось зайнятися вирощуванням кактусів

Plantopia – чудова настільна гра, яка пропонує учасникам у доволі спокійній і мирній атмосфері зайнятися вирощуванням власних рослинок. Саме від вас у першу чергу залежить, якими вони виростуть і як далеко зможуть просунутися вони по рослинній кар’єрній драбині. Головною перевагою цього проєкту є те, що всі будуть діяти одночасно. Мінімум очікувань – максимум захопливих партій.

І ми, ваш Lord of Boards, з радістю додамо цю гру до списку “Пишаємося”. Нескладний ігровий процес із величезною варіативністю – це якраз те, чого ми й хочемо від подібних настілок, коли збираємося в затишному сімейному колі. Обіцяємо вам ще чимало крутих проєктів на будь-який смак, тож не радимо пропускати наші анонси.