Австралія та Нова Зеландія мають одну з найдивовижніших фаун на нашій планеті. Там існують сотні унікальних видів, які дійсно вражають. Де ви ще знайдете кенгуру, ківі, єхидну чи купу інших створінь. Та наш особистий фаворит – це качкодзьоб. Здається, що це просто суміш декількох істот в одній тваринці. Виглядає дивно, але водночас надзвичайно мило.

І що ще важливо – качкодзьобів просто люблять усі. Як ще пояснити те, що є навіть настільна гра під назвою "Качкодзьоб"? Це нова локалізація від компанії Lord of Boards, де гравцям спільними зусиллями потрібно відшукати правильне слово на столі. Відкидайте все зайве, аби не програти. І тоді вам вдасться віднайти свого качкодзьоба!

Не кличте мене на вечірку без качкодзьоба!

Як ви вже могли здогадатися, наша нова локалізація – це настільна гра для вечірок і великих компаній, що подарує незабутні емоції. Учасників може бути аж до 8, а у комплекті знайдеться декілька сотень карток з іменниками та прикметниками. Варіативність - на доволі високому рівні, можете не сумніватись! Правила запропонують вам декілька режимів, аби ви могли краще підлаштувати ігровий процес під власні потреби. Але про все послідовно.

Щоби зробити гру про качкодзьоба, треба знати качкодзьоба

За традицією, розпочнімо з розповіді про автора цієї настілки. Звуть його Філ Вокер-Хардінг. Що не дивно, він австралієць, тож знає про качкодзьобів чимало. Про його позаробочу діяльність відомо небагато. А от що стосується ігор – то він великий трудоголік. Розпочав свою діяльність ще у 2007 році із проєкту Археологія та її карткової версії. Друга навіть стала успішнішою – займає 1636 місце на завершення 2021 року за версією престижного сайту BoardGameGeek.

Перша велика популярність до чоловіка прийшла у 2013 році. Тоді він випустив настілку, що вже має україномовну локалізацію – Суші Так! Гру дійсно доволі тепло прийняли, що дозволило у 2016 році видати найуспішніший проєкт автора – Суші Так: Вечірка! Обидві версії доволі веселі та дозволяють за лічені хвилини зіграти декілька захопливих партій.

Звісно ж, між цими настілками було й немало інших якісних творінь. Можемо згадати Імхотеп, Gizmos, Парк ведмедів і багато інших. Нам навіть інколи здається, що Філ ніколи не відпочиває – так багато ігор він видає щороку.

Хтось досліджує, а хтось просто допомагає

Качкодзьоб – це настільна гра для вечірок, тож правила повинні бути максимально простими. Треба ж одразу розібратися з усіма нюансами, аби весело провести час. У центрі столу викладається ігрове поле. На ньому ж будуть лежати 8 числових карток. Колода іменників ретельно перетасовується. Звідти дістається 8 карт, які розміщуються біля номерів відповідно. Ще 3 штуки сформують резерв і лежатимуть сорочкою догори. Колода прикметників теж перемішується, після чого 8 карток видається кожному гравцю. Усі інші вам ще знадобляться протягом партії, тож далеко їх не відкладайте. Хтось із вас (за правилами, це найстарший за столом) стає першим дослідником, а учасник ліворуч від нього другим. Якщо ж вас усього троє, то вистачить вам й однієї людини з такою роллю.

Професійно шукаємо качкодзьобів

Здається, ми вже розібралися зі всіма деталями, аби нарешті перейти до ігрового процесу у настільній грі Качкодзьоб. Спочатку розгляньмо режим коали – найпростіший в освоєнні. Раунд стартує з того, що дослідники перемішують числові карти. Одна з них дістається випадковим чином і показується всім іншим. Ось той самий качкодзьоб, якого необхідно відшукати. Гравець ліворуч від дослідників стає першим Провідником. А далі на вас очікує дві фази, де усе й вирішиться.

Почнемо з фази А. Провідник обирає прикметник, який краще за все описує ціль. Можна пропустити свою чергу, але наступний учасник повинен виконати цю дію. Якщо ви маєте всього 3 картки в руці, доберіть собі ще одну з колоди для більшої варіативності.

У фазі Б в дію вступають дослідники. Потрібно відсіяти 1 чи 2 іменники, які ніяк, на їхню думку, не сходяться з отриманим прикметником. Якщо після цього гра зе не завершилась перемогою чи поразкою команди, то можна переходити до наступного Провідника. Раунд завершиться перемогою гравців, якщо лишиться лише одна картка-качкодзьоб. Якщо ж його викинуть, то це поразка.

Після цього йде наступний раунд. Скиньте всі розіграні прикметники та замініть качкодзьоба новим іменником. Змінюється й посада дослідника, яка передається за годинниковою стрілкою. Після четвертого раунду гра завершується. Підрахуйте кількість вдалих здогадок і визначте успішність вашої команди.

Є й інші режими

Скажемо декілька слів і про інші варіанти проведення гри. Режим дінго створений для тих, кому хочеться складніших викликів. Кількість раундів визначаєте ви самі. Навіщо обмежуватися лише чотирма? Але цього разу ви гратимете, поки не здійсните хоча би одну помилку. Як далеко вам вдасться зайти? Встановіть рекорд, який ніхто не зможе досягнути.

Мод Сідней пропонує вам збільшити кількість гравців, аби партії стали просто незабутніми. Всього лиш троє з вас будуть Провідниками. Вони й отримають прикметники для майбутніх підказок. Кожного раунду ви самі обираєте нових Провідників. Можете тільки уявити партію, яка поєднає цей варіант із дінго!

Чи готові ви весело провести час?

Сімейну настільну гру Качкодзьоб навряд можна назвати революційною чи щось подібне. Але чи є вона веселою та захопливою? Звісно! Та ще й кожна партія завдяки величезній варіативності карток, - унікальна. Ви тут навіть не змагаєтесь за перемогу, адже всі намагаєтесь діяти разом, заради спільної мети.

Нам завжди приємно, коли в наші ігри може зіграти ціла сім’я чи велике коло друзів. Так ми відчуваємо, що робимо вас ближчими завдяки нашим проєктам. Подібні настілки, як Качкодзьоб, ще й допомагають залучати нових людей до нашого настільного хобі. Очікуйте на наші майбутні анонси, адже їх ще буде ой як багато!