Щорічно у Далласі (Техас), зазвичай у кінці листопада, відбувається знакова для світу настільних ігор подія - конвент BGG.con. Уже протягом 14 років підряд саме там, від імені найбільшого світового сайту про настільні ігри BoardGameGeek вручається відома нагорода BoardGameGeek Golden Geek. Кожна настільна гра "мріє" зайняти своє почесне місце у відповідних номінаціях найвідомішої премії Golden Geek Awards.

                    

Окрім головної, омріяної всіма настолками, номінації Game of the Year ("Гра гроку"), премія вручається у ряді додаткових. Так, шість з цих номінацій існують ще з часів першого присудження нагороди у 2006 році.

Це:

· Best Wargame ("Найкращий варгейм");

· Best Children's/Kids Game ("Найкраща гра для дітей");

· Best Family Game ("Найкраща сімейна гра");

· Best Light/Party Game ("Найкраща гра для вечірок");

· Best 2-Player Game ("Найкраща гра для двох гравців");

· Best Gamer's Game ("Найкраща гра для досвідчених гравців").

 

Інші ж номінації додавалися чи зникали у різні роки:

· Best Card Game ("Найкраща карткова гра");

· Best Artwork/Presentation ("Найкращий арт/оформлення");

· Best Expansion ("Найкраще доповнення");

· Best Abstract Game ("Найкраща абстрактна гра");

· Best Thematic ("Найкраща тематика");

· Best Solo Game ("Найкраща гра для одного гравця");

· Best Strategy Game ("Найкраща стратегічна гра");

· Most Innovative Game ("Найінноваційніша гра");

· Best Cooperative Game ("Найкраща кооперативна гра");

· Best Print & Play Game ("Найкраща гра «відкрий і грай»").

 

Найкращі з найкращих настільних ігор змагаються між собою, перебуваючи під найретельнішим вивченням користувачів, гравців та професіоналів. Взяти участь у складанні списку номінантів та визначенні переможців можуть усі зареєстровані учасники порталу BoardGameGeek.

 

І от нарешті, ми дочекалися: закінчилося голосування і переможці 14-ї щорічної премії Golden Geek Awards за 2019 рік визначені користувачами! Цьогоріч проголосувало майже 10 000 осіб, встановивши своєрідний рекорд. Давайте швидше подивимося список номінантів і переможців.

 

Найпочеснішу винагороду Board Game of the Year ("Настільна гра року") здобула гра "Крила"(Wingspan), яка ще від моменту виходу її з типографії наробила справжнього пташиного лементу у передпокої відносно спокійного королівства настільних ігор.

Та на цьому "Крила" аж ніяк не спинилися, адже будь-яким крилам потрібен розмах, особливо, якщо це гра від Джеймі Стегмаєра (за авторством та графічним дизайном Елізабет Харгрейв). Отож, гра посіла перше місце також у наступних номінаціях:

· Best Card Game ("Найкраща карткова гра");

· Most Innovative Game ("Найінноваційніша гра");

· Best Artwork/Presentation ("Найкращий арт/оформлення");

· Best Strategy Game ("Найкраща стратегічна гра");

· Best Family Game ("Найкраща сімейна гра");

· Best Solo Game ("Найкраща гра для одного гравця").

І навіть номінація Best Expansion ("Найкраще доповнення") залишилась за… Як думаєте? Звичайно, за доповненням "Крила: Європейська експансія" (Wingspan: European Expansion). Не часто зустрінеш такий шалений успіх по всіх фронтах.

Так що ж за звір такий, та гра?
Це змагальна стратегічна настільна гра на побудову колоди (движка). Ви перетворюєтеся на любителів пташок, дослідників, спостерігачів, орнітологів та колекціонерів, що намагаються віднайти та заманити найкращих пташок у свої заповідники дикої природи. Гравці приманюють пташок їжею, випускають їх у природнє середовище і навіть несуть яйця! О, у грі така кількість різнокольорових маленьких яєчок, що пасхальний заєць втратив би розум від заздрощів.

    

Що там казати, кожен компонент гри заслуговує окремої уваги: якість і кольорова гамма карток, зручні пластикові коробочки для дрібничок, башта для кубиків, що виконана у вигляді пташиного будиночка з кормушкою, яка покрита зеленим мохом…

Грати у "Крила" можна як з віртуальним супротивником (соло режим), так і компанією, сім’єю. Час на детальне продумування стратегії відсутній, тож гравці змушені експериментувати та підлаштовуватися у процесі. На вас очікує стрімкий злет думок, пориви свіжого вітру змін та низький даунтайм.

 

Ми з нетерпінням чекаємо на зустріч з цією красою, і вже підготували місце на поличках нашої сімейної скарбниці настільних ігор. Перший тираж російської локалізації розлетівся зі швидкістю світла, з другого – чекаємо надходження у обмеженій кількості, ближче до кінця травня. То ж усі бажаючі можуть оформити попереднє замовлення на гру "Крылья" на сайті. Маємо надію, що ніщо не порушить плани щодо локалізації гри українською мовою і до кінця року ми зможемо порадувати вас "Крилами" від "Ігромаг".

 

За звання Board Game of the Year ("Настільна гра року") поряд з грою "Крила" боролися не менш гучні і достойні:

        

- "Паладіни Західного Королівства" (Paladins of the West Kingdom), також номінант на "Найкраща стратегічна гра". На жаль, локалізації гри "Паладіни Західного Королівства" ні російською, ні українською мовами ще не існує. Та поки вона у планах, потішити себе можна не менш яскравою, цікавою та захоплюючою "Архітектори Західного Королівства"

 

- "Епохи" (Tapestry), також номінант на "Найкращий арт/оформлення". «Крила» - ще не тримали в руках, та «Епохи», на нашу думку, без сумніву можуть носити горде звання найкращий арт. А особисто у нашій сім’ї, на сьогодні, "Епохи" разом із "Шарлатани із Кведлінбургу" – безапеляційно тримають звання найпопулярніших сімейних настолок ;)

 

Величезне поле, магнетичні зображення, зручні фішки, а які деталізовані будівлі різного розміру! Побудова органічної цивілізації – це стратегічна мета, а от естетична насолода – це завжди приємна родзинка настільної гри. Гру «Епохи» було локалізовано у квітні, відповідно, всі бажаючі мають змогу придбати її та у найкоротший строк відчути усі її численні переваги на власному досвіді.

 

 

На сьогодні, впевнені, вам вистачить інформації що, де, коли і як відбувається на Golden GeekAwards за 2019 рік. У наступній публікації ми продовжимо обговорювати результати голосування.

 

Тепер, коли ви зрозуміли, що й до чого з тим BGG, у вас з’явилася можливість не лише більш детально вивчити вподобані ігри, а й зробити попереднє замовлення за найбільш вигідними цінами. Якщо вас влаштовує вартість гри, можете її замовити й купити прям зараз. Доставка здійснюється поштовими компаніями по всій території України – Київ, Запоріжжя, Дніпро, Одеса, Харків, Львів, Миколаїв та в інші населені пункти країни.

 

То ж не зволікайте, обирайте свій варіант!

Далі буде.