Глобалізаційні процеси, свідками й учасниками яких є ми всі сьогодні, вимагають нових умінь та навичок. Щоб бути успішним у сучасному світі, недостатньо бути професіоналом і майстром своєї справи. Варто оволодіти ще комплексом навичок, які допомагають спілкуватися, взаємодіяти, соціалізуватися. Для позначення цих навичок у 1972 році американські військові ввели термін «soft skills».

Soft skills - це збірний термін, який охоплює варіанти поведінки, які допомагають людям в роботі й соціалізації, іншими словами - це хороші манери і риси особистості, необхідні для взаємодії з іншими людьми і побудови з цими людьми хороших відносин.

Soft skills протиставляються hard skills - технічні навички і вміння виконувати певні функціональні завдання. Натомість soft skills застосовуються в будь-якій індустрії, професії, діяльності, у будь-якій взаємодії між людьми.

Soft skills включають усні й письмові комунікаційні навички, здатність співчувати і співпереживати іншим; здатність співпрацювати і вести переговори; готовність вирішувати проблеми і навички врегулювати конфлікти. В загальному плані можна констатувати: soft skills - це про здоровий глузд і емоційний інтелект.

Емоції – як і м’язи – можна і треба тренувати. Найпростіший і найкоротший шлях – через гру. І тут вам у нагоді стануть ігри від вітчизняного виробника «Бюро ігор ТАКА МАКА» «Мемка Мімка» та «Мемка Мімка 2».

«Мемка Мімка» - весела настільна гра для розвитку емоційного інтелекту, рекомендована дитячими психологами і створена разом із професійними акторами. У коробці є шість, а у другій версії вісім ігор, які розвивають пам'ять, почуття гумору, фантазію і гарантують несумний і корисний вечір у родинному колі.

Правила прості, комфортно грати як новачкам, так і гравцям зі стажем.

Загальний принцип - в ігровій формі навчитися розпізнавати і розуміти свої і чужі емоції, керувати ними, знайомить із різноманітністю міміки і ставленням до навколишнього світу різних людей, розвиває пам'ять, емпатію, фантазію і комунікаційні навички.

 

«Мемка Мімка» вчить вчасно розпізнати, правильно зрозуміти, відреагувати, а часом і проконтролювати свої і чужі емоції. Може бути як забавою для дітей, так і хорошим інструментом для тренування комунікаційних навичок і вміння виважено приймати рішення у дорослих.

Підходить для дітей і дорослих від 3 до 103, для психологів і викладачів, для компаній та сімейних вечорів, для дитсадочків і шкіл.

 

Розвиває емоційну сферу, комунікаційні навички, акторську майстерність, фантазію і вміння висловлювати свою точку зору.

 

Крім того, гру можна використовувати під час проведення різноманітних тренінгів та навчань, а також у коучингових сесіях.

 

Наприклад, практика «Усвідомлення своїх емоцій».

Дайте відповідь на питання:

«Як ти відчуваєш … (назвати емоцію)?»

«Що ти відчуваєш, коли тобі…. (назвати емоційний стан)?»

«Де ти це відчуваєш у тілі?»

«Як ти виражаєш … (назвати емоцію)?»

Головне правило – відповідь на кшталт «Не знаю, не пам’ятаю…» і т.п. не приймається.

 

Тренуйте свої емоції, розширюйте емоційну палітру, вдосконалюйте емоційний інтелект і розвивайте Soft skills – весело, позитивно і корисно!

 

Авторка: Олена Даниліна, письменниця, дослідниця, філологіня, викладачка.