Легендарні мая були не тільки розумними, а ще й надзвичайно войовничими. Усім відомий їх науковий прогрес, який випереджав свій час. Та це не заважало їм бути достатньо сильними, аби тримати своїх ворогів у страху. А те, що вони робили з полоненими, краще й не знати… Багато з них були принесені в жертву богам – саме це й допомагало народу, на їхню думку, досягати своїх величин.

Та щоби задовольнити тих самих богів, потрібно докласти чимало зусиль. У нашій новій локалізації під назвою "Юкатан" гравці стануть на чолі величних міст на однойменному півострові. Тренуйте своїх польових командирів, відправляйте їх брати полонених і робіть жертви, аби боги були на вашому боці. Ваша доля у їхніх руках!

Перенесімося в древню американську культуру 

Бути лідером ніколи непросто. Ви цього не хочете, але коли потрібно, саме ви ведете свій народ. Саме цього від вас і вимагають у настільній грі "Юкатан" авторства Гійома Монтьяжа. Протягом партії вам потрібно захоплювати в полон воїнів противників, приносити їх у жертву богам і збільшувати свою військову силу для нових звершень.

Настільна гра "Юкатан" триватиме 4 раунди-сезони, протягом яких гравці й намагатимуться заробити якомога більше прихильності від богів своєму місту. Для цього доведеться робити постійні пожертви – кожна наступна має бути більшою за попередню. Хто матиме найбільше переможних очок наприкінці року, той і переможе в партії.

Хтось явно любить древні цивілізації

Ім’я автора цієї настільної гри ми вже згадали – звати його Гійом Монтьяж. Француз почав робити свої перші кроки в індустрії ще у 2001 році із проєктом "Смерть носить біле". Наступна ж його настілка суттєвіше звернула увагу на його творчість – це "Нефертіті", що була випущена у 2008 році. Здається, саме в цей момент Гійому вдалося віднайти ідеальну тематику для його ігор, адже у 2012 році він випустив свій найуспішніший на сьогодні проєкт – "Кемет". Атмосфера Древнього Єгипту, якісні мініатюри різноманітних міфічних істот і захопливий ігровий процес – ось який секрет успіху. Щось подібне очікується й у "Юкатані", тільки декорації змінилися на Америку ще до відкриття її Колумбом. Окрім того, Монтьяж займався створенням гри "Квест-колекція: Позачасова пригода" та доповнення "Під маскою" із серії "Агентство ЧАС".

До войовничих дій потрібно ретельно готуватись

Настільна гра Юкатан виглядає доволі масштабно, але вас не повинна відлякувати підготовка до партії – все доволі чітко та зрозуміло, а часу це займе небагато. На столі розміщується кругле ігрове поле та піраміда з календарем. Одразу ж визначте першого гравця будь-яким зручним для вас способом. Усі по черзі обирають свій колір і забирають відповідні компоненти, а також 2 нефрити та 5 кукурудзин. Учасники кладуть жетони на треки підрахунку переможних балів, жертв і в кожен стовпчик таблички Еволюції на найнижчих рівнях.

Із цього моменту все стає цікавішим, адже гравці починають приймати рішення. Всі по черзі мають право розмістити одну будівлю першого рівня у своєму місті. Далі необхідно секретно обрати дві властивості нульового рівня для своїх лідерів загонів, а також одну особливу властивість для лідера міста, якого потрібно відправити до підніжжя піраміди. Один юніт із резерву одразу ж стає в’язнем у вашому запасі. 2 загони відправляються у джунглі від кожного учасника.

Час умилостивити богів

Як уже було сказано, настільна гра "Юкатан" триває 4 раунди. У кожному буде по 3 фази: Дії, Пожертви, Революція. Розпочнімо з першої із них.

Під час фази дій усі ходитимуть по черзі від першого гравця. Усього буде 3 ходи. Під час кожного учасник викладає жетони, а потім розігрує одне будівництво й одну дію лідера. Робити це можна в будь-якому порядку. Як ви розумієте, тут уже буде чимало опцій: зведення нових будівель, навчання ваших лідерів загонів для отримання додаткових властивостей, отримання нових підлеглих, активувати призов. І це тільки жетони локацій. Лідери ж узагалі унікальні, адже отримали особливі властивості. Окрім того, міські можуть приносити ресурси, а загони будуть воювати між собою. А битва – це взагалі окрема механіка, у якій будуть залучені особливі карти та властивості ваших командирів. Та й результат вам може принести не тільки полонених, а й інші дивіденди.

У фазі Пожертви можна віддати богам декількох своїх в’язнів. Кількість ви визначаєте самостійно секретно. До цього числа можна додавати й ресурси. Отримайте за це Очки пожертви, які потім конвертуються в переможні бали. Хто зробив найбільшу пожертву, матиме можливість наблизити свого міського лідера до богів – а це ще більше бонусів.

Ну й завершується все Революцією. Оновлюються ігрові компоненти, розвиваються центральні міста на ігровому полі – а це більша варіативність дій. Також там з’являється нефрит. Якщо це останній раунд, час підрахувати переможні бали.

В останній сезон максимально важливо, щоби ви мали більше очок пожертви, ніж у попередньому. Тоді ви маєте можливість узяти жетон, що дасть додаткові бали. Окрім того, вони даються за залишок ресурсів, після чого й визначається переможець.

Ще до Колумба в Америці нудно не було

"Юкатан" – чергова локалізація компанії Lord of Boards, на яку ми з нетерпінням очікуємо. Ця гра має чимало перспектив, аби зайняти своє достойне місце в сердечку багатьох прихильників нашого хобі. Між гравцями протягом партії постійно відбувається взаємодія, тож нудьгувати просто не доводиться. Та й битви тут настільки швидкі та більше схожі на дуель розумів – а це велика перевага для подібних проєктів.

Наша команда вкотре радіє, що ми маємо можливість одними з перших у світі випробувати подібні настільні ігри. Коли ми бачимо ідеї чи прототипи, важко передбачити успіх проєкту. Але сердечко гріє, коли готовий продукт перевершує наші очікування. Так і сталося з Юкатаном, який перенесе вас у древні часи. Ознайомитися з традиціями мая, їхньою культурою та особливостями – це неоціненний досвід.